Które zabiegi medycyny estetycznej warto wykonać jesienią?

Ktore zabiegi medycyny estetycznej warto wykonac jesienia? zdjęcie główne 96b82fe5683cea359fa8e3cf

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym możemy poddać naszą skórę głębokiej regeneracji. Zmienne warunki atmosferyczne, niskie temperatury i wiatr, a także często suche powietrze w pomieszczeniach, nie służą naszej skórze. Do tego dochodzą popękane naczynka, przebarwienia, drobne zmarszczki nabyte nierzadko po kąpielach słonecznych w lecie. Dlatego, kiedy słońce nie operuje już tak mocno, warto zdecydować się na bardziej inwazyjne zabiegi pobudzające naszą skórę do odbudowy, pozbyć się niechcianych zmian czy też zbędnego owłosienia.

Regenerująca moc laserów

Zabiegi z użyciem laserów są obecnie jednymi z najbardziej popularnych w medycynie estetycznej. Działają silnie w głąb skóry, pobudzając ją do samoregeneracji, produkcji kolagenu i elastyny, a tym samym dają spektakularne efekty w krótkim czasie. Chcąc wygładzić i odmłodzić naszą skórę, warto rozważyć zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego CO2. Zabiegi z użyciem tego urządzenia od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, a to za sprawą jego skuteczności i przystępnej, jak na zabiegi laserowe, ceny. Laser tworzy na naszej skórze mikroskopijne uszkodzenia; są one otoczone siecią zdrowej skóry, przez co szybciej regenerują się i goją. W skórze rozpoczyna się proces przebudowy kolagenu, który trwać będzie przez kolejne 4 tygodnie. Po tym czasie będzie ona bardziej gładka, zyska większą jędrność i elastyczność. Na ten zabieg mogą zdecydować się także osoby chcące usunąć przebarwienia i ujednolicić koloryt skóry. Urządzenie redukuje też rozszerzone pory i skutecznie rozprawia się z bliznami, również tymi po trądziku. Ponadto drobne zmarszczki, takie jak „kurze łapki” wokół oczu, zostaną spłycone. Skóra zyska młodszy i świeższy wygląd.  Warto wiedzieć, że o ile sam zabieg nie jest długi, pełna rekonwalescencja po nim trwa do 7 dni. W tym czasie skóra ulega złuszczeniu. Pełny efekt wymaga serii zabiegów.

Częstym utrapieniem bywają także rozszerzone naczynka czy rumień. Tych zmian również skutecznie i szybko można pozbyć się przy pomocy lasera.  W wielu klinikach do walki z tego typu problemami wykorzystywany jest laser Cutera Excel V, który działa precyzyjnie, docierając nawet do najmniejszych zmian na skórze. Urządzenie niweluje także przebarwienia i blizny, a efekty jego działania widoczne są już po pierwszym zabiegu. Co ważne, działanie lasera jest trwałe. Jednak naczynka mogą pojawiać się ponownie, jeśli skóra ma tendencje do ich powstawania. Tuż po zabiegu występuje niewielki kilkugodzinny obrzęk, bywa, że czasem powstają niewielkie strupki. Tu także indywidualnie dobiera się ilość zabiegów.

Odmładzające działanie retinolu

Zabiegi z użyciem retinolu są ostatnimi czasy na topie. Nic dziwnego, bowiem działa on mocno przeciwstarzeniowo, stymulując skórę przez kolejne tygodnie do produkcji elastyny i kolagenu. Retinol silnie odmładza skórę, zwiększa jej elastyczność i jędrność. Zmarszczki oraz drobne linie ulegają spłyceniu, a skóra jest odświeżona. Zabieg z retinolem zalecany jest także w problemach z przebarwieniami skóry, dlatego że wyrównuje i rozjaśnia jej koloryt. Ponieważ retinol jest pochodną witaminy A, która wpływa normalizująco na skórę, zabieg działa leczniczo w przypadku osób borykających się z trądzikiem, zaskórnikami i innymi niedoskonałościami. Produkt aplikowany jest na skórę, ulega ona złuszczeniu po 2-3 dniach od zabiegu. Ilość zabiegów zależna jest  od potrzeb i problemów skóry.

Depilacja laserowa

Jesienią warto też rozważyć pozbycie się zbędnego owłosienia raz na zawsze. Dla uzyskania trwałych efektów depilacji laserowej wymagana jest seria zabiegów w odstępach 5-6 tygodniowych. Dlatego rozpoczynając zabiegi jesienią, efekt trwałej depilacji i gładkiej skóry zobaczymy dopiero na wiosnę. Urządzenia oddziałują termicznie na cebulkę włosa niszcząc ją na stałe. Trwałe usuwanie owłosienia to idealne rozwiązanie dla osób mających problem z wrastającymi włoskami, wrażliwością skóry po depilacji np. miejsc intymnych czy tendencją do powstania krostek po goleniu. Lasery dostępne obecnie w salonach medycyny estetycznej umożliwiają usunięcie każdego rodzaju owłosienia, niezależnie od karnacji i obszaru ciała. Doskonale rozprawiają się z problemem zarówno bujnego zarostu na plecach jak i delikatnym meszkiem na górnej wardze.

Każda pora jest dobra, by o siebie zadbać, jednak nie w każdej porze roku możliwe jest wykonywanie niektórych zabiegów. Szczególnie te silnie kondycjonujące naszą skórę i wymagające serii wizyt w kilkutygodniowych odstępach czasowych, warto zaplanować już teraz i skorzystać z propozycji medycyny estetycznej, tak aby czuć się pięknie, gdy nadejdzie wiosna.

Magdalena Młodawska

Źródła:
4skin.pl
wrosinski.pl
miracki.pl
ambroziak.pl
beautyduty.pl