Kontakt

DAMOSFERA Sp. z o.o.

Wiktorska 8 lok. 3

02-587 Warszawa

NIP: 521-365-47-68

[email protected]

Wydawca

Katarzyna Krauss

[email protected]

tel: 600 409 613

Z wykształcenia radca prawny z sukcesem prowadząca na Mokotowie własną kancelarię prawną, w ramach której wspiera przedsiębiorców i osoby fizyczne w trudnych dla nich sprawach z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, handlowego, spadkowe czy autorskiego.

Z zamiłowania pasjonatka kapeluszy i fascynatorów. To dzięki temu zrodził się pomysł stworzenia Damosfery, która propaguję modę na te nakrycia głowy, ale również z sukcesami organizuje konkursy na najpiękniejszą stylizację w kapeluszu. Z sukcesem prowadzi stronę www.damosfera.pl, która została dostrzeżona przez największy zapewne w Polsce portal - Onet i treści zamieszczane tu na stronie, pojawiają się również na łamach Onetu.

Te dwa obszary przenikają się i łączą. Stanowią swego rodzaju całość a Katarzynie dają wyzwania z różnych obszarów.

Redaktor Naczelna i Dyrektor ds. marketingu i reklamy

Martyna Maliszewska – Mańk

[email protected]

tel: 513 721 158

Martyna Maliszewska-Mańk – z wykształcenia germanistka, historyczka sztuki i mody. W związku z szerokim zainteresowaniem wzornictwem przemysłowym ukończyła także studia Design Management w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, ostatnio rozwija się w obszarze marketingu, co skutkowało otrzymaniem dyplomu Executive MBA. Modniarstwem zajmuje się od prawie dziesięciu lat. Wielokrotna finalistka konkursów organizowanych przez Damosferę na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie. W 2018 roku otrzymała główną nagrodę w konkursie na najpiękniejszą stylizację w kapeluszu podczas Wielkiej Warszawskiej, kolejne lata owocowały następnymi wyróżnieniami. Kapelusze, fascynatory i toczki wychodzące spod jej igły cieszą się na służewieckim torze wielkim uznaniem i wielokrotnie otrzymywały wyróżnienia. Wiedzę na temat projektowania i techniki tworzenia nakryć głowy zdobywała u polskich modystek, które swój warsztat doskonaliły pod okiem angielskich mistrzów, a także uczestniczyła w wielu kursach online u modystek z całego świata wyznaczających trendy modowej elegancji podczas największych wyścigów konnych w Ascot czy Melbourne. W swojej pracowni posiada wiele form modniarskich, większość z ponad 50 letnią tradycją, zdobywanych latami, od modystek kończących swoją działalność. Pracuje na materiałach używanych przez największych brytyjskich projektantów, takich jak sinamay, abaka czy buckram, pozostaje także wierna polskiemu filcowi. Następne jej marzenie, które najprawdopodobniej spełni się już w czerwcu 2023 roku to udział w Ladies Day w Ascot!

Korekta

Anna Krauss

[email protected]

Dzięki studiom polonistycznym zdobyła wiedzę związaną z korektą. Następnie ukończyła wiele kursów edytorskich i korektorskich.

Doświadczenie zdobywa m.in. w Damosferze przygotowując wszystkie materiały nadsyłane do redakcji.

Dziennikarze:

Agnieszka Szypielewicz, Anna Krauss, Przemysław Krajewski, Angelika Grobelna, Anna Kiełbiewska; Paulina Oleśkiewicz; Katarzyna Sikora; Aleksandra Karkowska, Katarzyna Szczepaniak, Magdalena Młodawska, Aneta Montano, Renata Constable, Paula Wrąbel, Anna Wieczorek, Natalia Klimczak, Marta Głowacka, Marina Vitovtova, Anna M.Hoffmann, Magda Krowicka, Mariusz Koperski, Agnieszka Burton