***
Dlaczego warto wykonać mezoterapię igłową?
Nawet jeśli na co dzień dbamy o naszą skórę, właściwie ją oczyszczając i nakładając odpowiedni dla niej krem, nie uda nam się odżywić jej w głębszych warstwach. Właściwa codzienna pielęgnacja skóry jest niezwykle istotna, jednak składniki kosmetyków działają głównie na poziomie naskórka i ewentualnie w najbardziej powierzchniowych warstwach skóry, nie docierając do jej głębszych warstw. Natomiast substancje przy pomocy mezoterapii igłowej są dostarczane znacznie głębiej, do skóry właściwej, przez co zawarte w nich składniki działają na nią przez taki rodzaj podania bardziej stymulująco.
***
Preparaty używane do mezoterapii igłowej często zawierają substancje czynne. Najczęściej możemy spotkać produkty posiadające w swoim składzie kwas hialuronowy, witaminę C, witaminy z grupy B, aminokwasy. Preparaty do zabiegu mezoterapii igłowej powinny być dobierane do potrzeb bądź problemów naszej skóry. Możemy zdecydować się na produkt silnie nawilżający, regenerujący i rewitalizujący oraz odżywiający skórę. Dla cer dojrzałych dostępne są preparaty liftingujące, powodujące zagęszczenie i wyraźne ujędrnienie skóry, poprawiające jej napięcie. Warto zaznaczyć, że zwykle preparaty przez złożoność składników działają w kilku kierunkach, stymulując komórki do rozpoczęcia procesów naprawczych, produkcji kolagenu oraz elastyny. Zwiększają także mikrokrążenie. Do ostrzykiwania można także wykorzystać osocze bogatopłytkowe pozyskane w drodze odwirowania krwi klientki/klienta. Zabieg z wykorzystaniem naszego własnego osocza w sposób naturalny pobudzi naszą skórę do odbudowy i regeneracji.
***
Mozoterapię możemy wykonać na twarz bądź rozszerzyć obszar zabiegu na szyję i dekolt. Istnieją także specjalne preparaty rozjaśniające zasinienia skóry okolic oczu, jeśli wymaga ona poprawy.
Reasumując – mezoterapia działa głęboko na naszą skórę przy braku skomplikowanej procedury tego zabiegu!
***
Jak wygląda zabieg?
Zabieg możemy wykonać ze znieczuleniem bądź bez. Jeśli się na nie zdecydujemy, lekarz nałoży na naszą twarz specjalny krem znieczulający, który po kilkunastu minutach da efekt znieczulenia. Przy pomocy cienkiej igły, w głąb skóry, w odpowiednich dawkach podawany jest dedykowany problemowi bądź potrzebom cery preparat. Dlatego ważne, by zabieg wykonywał lekarz, na przykład dermatolog bądź medycyny estetycznej. Cała procedura trwa kilkanaście – kilkadziesiąt minut.
Tuż po zabiegu na skórze widoczne są tzw. depozyty – miejsca po podaniu preparatu, które z każdą chwilą staja się mniej widoczne. Jednak możemy odczuwać przez kolejnych kilka godzin delikatny obrzęk twarzy. Co istotne, podczas zabiegu mogą powstać małe siniaczki, które będą utrzymywać się przez okres ok. 2 tygodni. Łatwo je zakryć kryjącym podkładem bądź użyć po prostu korektora, więc nie musimy się obawiać w przypadku tego zabiegu długiego okresu rekonwalescencji, wykluczającego nas z normalnej aktywności kolejnego dnia!
***
Lekarz po zabiegu nakłada krem kojący skórę. Należy unikać dotykania twarzy bezpośrednio po zabiegu, a na noc zmienić poszewkę na poduszce. Zabieg, jakkolwiek nie należy do tych z kategorii inwazyjnych, jednak powoduje przerwanie ciągłości tkanek, dlatego należy zachować higienę po zabiegu. Przez kolejne tygodnie po mezoterapii igłowej warto stosować także krem z filtrem (w czasie lata najlepiej SPF 50).
Niesamowite efekty mezoterapii igłowej
Efekty zabiegu mezoterapii igłowej często są widoczne już po pierwszym zabiegu, choć to w dużej mierze zależy także od tego, w jakiej kondycji jest nasza skóra. Jak w przypadku większości zabiegów, także tu zalecana jest seria. Lekarz ustala ilość i częstotliwość zabiegów indywidualnie, w odniesieniu do problemów bądź potrzeb cery. Może zalecić wykonywanie mezoterapii co dwa – trzy tygodnie bądź raz na miesiąc. Na częstotliwość może mieć wpływ także rodzaj użytego preparatu. Po serii zabiegów, raz na kilka miesięcy, zaleca się zabieg przypominający dla podtrzymania efektów.
Niemniej jednak mezoterapia to zabieg, który w szybki sposób poprawi kondycję naszej skóry bez przykrych efektów ubocznych i nieprzyjemnej rekonwalescencji, dając efekt poprawy napięcia i zagęszczenia skóry poprzez zmuszenie jej do odbudowy i regeneracji przez kolejne dni i tygodnie po zabiegu.
***
Jak żaden krem, mezoterapia igłowa zwiększy nawilżenie i elastyczność naszej skóry w przypadku preparatów zawierających kwas hialuronowy. Dzięki temu nasza cera nabierze blasku. Preparaty liftingujące spłycą zmarszczki, wpłyną także na poprawę rysów i owalu twarzy, tym samym odmładzając ją. Preparaty witaminowe zrewitalizują natomiast skórę od wewnątrz, nasza cera zyska zdrowszy wygląd.
***
Mezoterapia niezależnie od wieku
Mezoterapię można wykonać niezależnie od wieku. Profilaktycznie można zastosować ją już u osób powyżej 25. roku życia, kiedy to zauważalne są już pierwsze oznaki starzenia się skóry czy drobne linie i zmarszczki wokół oczu. Osobom powyżej 40. roku życia zapewne zależeć będzie na poprawie konturu twarzy, dlatego też – jak wspomniano wyżej – wszystko jest kwestią indywidualnie dobranego preparatu do skóry.
Warto pamiętać, że jak w przypadku każdego zabiegu, tak i tu istnieją przeciwwskazania. Należą do nich między innymi: alergia na składnik/składniki preparatu, aktywna opryszczka i stany zapalne skóry. Zabieg nie może zostać wykonany kobietom w czasie ciąży i osobom z chorobą nowotworową. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest także cukrzyca.
Pamiętajmy, by także latem dbać o swoją cerę. Słońce, jakkolwiek cieszy swoim blaskiem, nie jest niestety przyjacielem naszej skóry. Całe szczęście, że istnieją sposoby na jej szybką i głęboką regenerację poprzez mezoterapię igłową!