Świat wege zamknięty w słoiczku

Świat wege zamknięty w słoiczku
Kosmetyki 

Coraz częściej ważne jest dla nas nie tylko to, co jemy, ale również czym się smarujemy, czy co nosimy. Z uwagą czytamy etykiety, które informują nas o składzie, pochodzeniu, jak również o metodzie wytwarzania danej rzeczy. Dla jednych to moda, dla innych styl życia. Wege.

Wege pochodzi od słów wegański, wegetariański, czyli oznacza bezmięsny. Pierwsze było bezmięsne jedzenie, ale coraz więcej osób zaczęło zwracać uwagę na kosmetyki i ubrania, by one też były wege. Składa się na to wiele czynników – wegańskie kosmetyki nie są testowane na zwierzętach, nie zawierają konserwantów i są w 100% naturalne. Takie właśnie są kosmetyki od Manu Natu. Ta warszawska manufaktura kosmetyków właśnie wege, powstała z miłości do naturalnej pielęgnacji oraz ochrony środowiska. Bazą wszystkich kosmetyków jest olej z konopi, tak teraz popularnych. Ale nie popularność kierowała twórcami kosmetyków Manu Natu, a właściwości oleju konopnego.

Olej konopny

Olej konopny działa nie tylko od wewnątrz (wśród niektórych zalet można wymienić wspomaganie funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego czy wspieranie pracy serca), ale również ma wiele zalet działania zewnętrznego. Wśród nich można wymienić silne nawilżanie, regenerację czy ulgę w podrażnieniach. Ma też właściwości antybakteryjne i przeciwzmarszczkowe. Co ważne, rozświetla szarą, pozbawioną blasku skórę i zmniejsza przebarwienia.

Zestaw do pielęgnacji ciała

Zespół Manu Natu stawia na jakość, a nie na ilość. Stąd postawili na zimno tłoczony olej konopny.

Hasłem firmy jest: „pomoc płynąca z natury”. Produkty Manu Natu wspierają wiele dolegliwości, jak choćby wspomagają leczenie trądziku czy są odpowiedzią na suchą skórę.

Ale to nie koniec dbania o to, by kosmetyki były wege i przyjazne środowisku. Firma zadbała również o opakowania, które są w 100% biodegradowalne.

Pamiętać jednak należy o tym, że kosmetyki, które nie zawierają żadnych chemicznych składników, mają krótki okres przydatności do użycia. To również tyczy się kosmetyków Manu Natu. Ważne dla nas również jest to, że kosmetyki te mają miłą konsystencję, dobrze się wchłaniają, a co ważne pachną pięknie, bo naturą.

Zestaw zero waste

Zbliżają się Święta, więc kto wie, może znajdziecie tu jakiś ciekawy prezent dla swoich bliskich. :)

Zestaw świąteczny
Zestaw świąteczny