Turniej Polo w Zurawnie juz jutro zdjęcie główne a450670335333bc35d0c71d6

Turniej Polo w Żurawnie już jutro

Na skraju puszczy kampinoskiej, w otoczonym starodrzewiem dworku, odbędzie się co roczny Filantropijny Turniej Polo Cup 2018. To właśnie tam, właściciele i gospodarze, Małgorzata i Kazimierz Czartoryscy stworzyli Klub Polo Żurawno i udowadniają, że polo to sport, dla którego można stracić głowę.

Polo, nazywano „sportem królów”, ze względu na szlachetność tej dyscypliny - grali w nią królowie, szlachta, a jej zasady powstały ponad dwa tysiące lat temu. Gra wymaga sprawności, trzeźwego myślenia, jedności jeźdźca i konia oraz współpracy całej drużyny.

Celem organizatorów turniejów jest oczywiście osiąganie jak najlepszych wyników sportowych, ale przede wszystkim propagowanie w Polsce tej jednej z najstarszych gier świata oraz po prostu dobra zabawa. Polo to wspaniała przygoda – bo polo to nie tylko gra, to styl życia!

Oprócz sportowych emocji na gości czeka też wiele innych atrakcji m.in. Konkurs na najpiękniejszy kapelusz, który organizuje Damosfera.

- Jak zawsze będziemy patrzyły na całą stylizację, ale wydarzenie w Żurawnie ma charakter rodzinnego pikniku, więc zdajemy sobie sprawę, że stroje będą mniej formalne, bardziej luźne, weekendowe. Oceniać będziemy kapelusze, toczki, fascynatory. Chodzi o to, by propagować tę modę, ale i żeby przy okazji była świetna zabawa - mówi Kasia Krauss z Damosfery.

Jak wiadomo prestiżowe turnieje polo mają swoje reguły dotyczące stroju. Oprócz wielkich emocji związanych z rozgrywkami, przystojnymi zawodnikami - wydarzenie to też rewia mody.

Dlatego nie można pominąć odpowiedniego nakrycia głowy. Atrybutem tego miejsca są właśnie fascynatory, toczki i kapelusze. Odpowiednio dobrane do fryzury i kreacji pięknie uzupełnią całość. Nadają jej charakteru, dobrego smaku i elegancji.

Nakrycia głowy były od dawna niezbędnym dodatkiem szanujących się elegantek, obecnym zarówno na wielkich galach jak i wyjściach do opery czy teatru. W obecnych czasach ta piękna tradycja powraca coraz częściej na nasz rodzimy grunt. Panie bacznie obserwują to, co dzieje się na Royal Ascot czy podczas ślubów na dworze brytyjskim i chętnie przenoszą kapeluszową modę do Polski.

Turniej Polo to jedna z nielicznych okazji, kiedy fantazyjne nakrycie na głowie jest jak najbardziej "na miejscu". Odnosząc się do tego, kapeluszowy dress code nie obowiązuje, choć  dobierając nakrycie głowy powinnyśmy pamiętać, że tworzymy całą sylwetkę, a nie tylko ozdabiamy głowę. Ważne są proporcje.

Dzięki zaangażowaniu gospodarzy, familijnemu charakterowi miejsca, fantastycznej pogodzie i wspaniałym gościom można będzie spędzić niezwykły dzień.

Oprócz sportowych emocji w programie m.in. pokazy jeździeckie i konkurs na najpiękniejszy kapelusz pod patronatem Damosfery, degustacja królewskiej whisky Royal Salute 21 YO oraz win z Mielżyński Wines & Spirits & Specialites.

Zachęcamy też do wsparcia filantropijnego w formie cegiełki/ biletu wstępu 20 zł, dochód ze zbiórki zostanie przekazany na Fundusz im. Andrzeja Czartoryskiego działający przy Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Dzieci do lat 10 wstęp bezpłatny.

autor: redakcja Damosfery

Partnerzy