W listopadzie postaw na siebie!

W listopadzie postaw na siebie! zdjęcie główne d81bc2425cdc51024a167c8c

Listopad to miesiąc wyjątkowy dla wszystkich kobiet. Jednym kojarzy się z nadzieją, dla innych jest czasem szczególnego smutku i tęsknoty. Jednak każdej z nas bezwzględnie powinien przypominać o tym, że warto pamiętać. Pamiętać o bliskich nam kobietach – o naszych mamach, babciach, przyjaciółkach, które walkę z największym wrogiem przegrały, celebrować z tymi, którym udało się wygrać. Pamiętać też o NAS i w tym różowym miesiącu pozwolić sobie skupić się na NAS i tym, co najważniejsze – na naszym zdrowiu.

Gdy nasze dziecko potrzebuje nowych butów, czy kurtki bez zastanowienia sięgamy do portfela, uznając, że jest to wydatek priorytetowy. Dlaczego więc nie traktujemy podobnie swojego zdrowia? Z badań* wynika, że aż 70% wydatków gospodarstw domowych na opiekę zdrowotną stanowią leki. Co to oznacza? Że wciąż zamiast zapobiegać, wolimy leczyć. Długi czas oczekiwania na wizytę w ramach NFZ skutecznie zniechęca do wizyt u specjalistów, a wysokie koszty prywatnej diagnostyki sprawiają, że choroby rozpoznawane są zbyt późno.

Gdy zapytasz bliskie Ci kobiety, co ich zdaniem w życiu jest ważne, jedną z odpowiedzi, jakiej możesz się spodziewać, jest „poczucie bezpieczeństwa”. Takie poczucie bezpieczeństwa może zapewnić dobre ubezpieczenie. UbezpieczONA to program przygotowany przez kobiety z myślą o kobietach, pierwszy taki na rynku. Zawiera zarówno ubezpieczenie onkologiczne jak i wysoką sumę za uszczerbek na zdrowiu. Jednak to nie wszystko, w ramach codziennego wsparcia można skorzystać z dodatkowego pakietu codziennego obejmującego m.in. pomoc prawną, czy usługi tzw. „złotej rączki”.

„Takie wsparcie jest niezwykle istotne w trudnych sytuacjach i my z dumą prezentujemy nasz produkt. Korzystamy z niego my oraz bliskie nam kobiety, dzięki czemu mamy pewność, że to jeden z najlepszych tego typu produktów na polskim rynku” mówi Magda Huczek, prawniczka, założycielka portalu www.ubezpieczeniazdalnie.pl „Na szczególną uwagę powinny zwrócić nie tylko wysokie sumy odszkodowania, ale również jasne i przejrzyste warunki i usługi dodatkowe zrzeszone w ramach jednego, kompleksowego produktu.”

Koszty rehabilitacji w następstwie nieszczęśliwego wypadku mogą być zwrócone nawet do sumy 2000zł, przy składce rocznej wynoszącej jedynie 145zł. Dodatkowo możemy skorzystać z wizyty domowej lekarza internisty, co w dzisiejszych czasach jest szczególnie wygodne. Wszystkie możliwe warianty ubezpieczenia dostępne są na stronie https://ubezpieczeniazdalnie.pl/portal/product/ona.

W październiku zadbaj o siebie – umów dawno odkładaną wizytę u specjalisty, wykonaj samobadanie piersi i zatroszcz się o swoją zdrową przyszłość.

Magdalena Huczek

*badania GUS „Ochrona zdrowia w gospodarstwach domowych”