Warto odpoczywac zdjęcie główne c82c92568fadeb4069b00c39

Warto odpoczywać

Wakacje jako czas odpoczywania i przebywania z bliskimi ludźmi....
W tym czasie każdy może napełnić się energią spokoju, bliskości, siły, radości i  pozytywnej energii. By to czuć, to trzeba w pełni się na to otworzyć.  

Podstawą odpoczywania z innymi jest odpoczywanie z samym sobą. Przebywanie samemu uczy świadomości myśli, uczuć i wartości. Daje przestrzeń, by zaznaczać granice, mówić swoje zdanie (to oznacza być asertywnym).

Odpoczynek i łagodność jest pierwszorzędną potrzebą w życiu człowieka. Dzięki nim człowiek odzyskuje siły, a  jakość odpoczywania zależy od tego, w jaki sposób człowiek traktuje siebie w ciszy.  Przeciwieństwem stanu spokoju jest perfekcjonizm, który przykryty pracoholizmem ujawnia wielki ból i przemęczenie. Osoby z tej pozycji oczekują docenienia. Nie cieszą się z małych rzeczy, bo dążą do wygórowanych celów.

Jeśli nie lubisz przebywać wieczorem sam/a, to odważ się na trening i kilkuminutową próbę bycia z samym sobą. Jeśli na coś nie masz ochoty, to nie rób wbrew sobie. Odpuść presję i oczekiwania, a komunikat ,,muszę” zmień na spróbuję.

Rób to, co Ciebie cieszy. Wprowadź pozytywne rytuały, których celem będzie danie sobie siły, miłości i akceptacji. W ciągu dnia spotkasz się z wieloma wyborami. Możesz skupić się na ciele, emocjach, duszy i umyśle.

CIAŁO jest narzędziem do poruszania się. Dzięki niemu możemy być sprawczy i dumni z siebie. Działanie daje efekt i satysfakcję. Dlatego dbaj o siebie fizycznie. Uprawiaj ulubioną formę ruchu, pij wodę, wysypiaj się, trenuj, masuj swoje ciało i zdrowo się odżywiaj.

Możesz uzyskać ENERGIĘ Z EMOCJI. Posłuchaj ulubionej muzyki, obejrzyj film, otaczaj się wspierającymi ludźmi. Warto potańczyć, otoczyć siebie zaufaniem.

,,Mentalny reset” nastąpi, kiedy zaopiekujesz się UMYSŁEM. Pamiętaj o sobie, ulubionych książkach, o swoim położeniu i pozytywnym nastawieniu. Spacerując po parku, lesie możesz być blisko swojej DUSZY. Posłuchaj tego, jakie ptaki wydają dźwięki. Rozgość się w błogiej ciszy, pomedytuj… krok do osobistej świadomości.

Wewnętrzne zadowolenie uzyskasz wtedy, gdy zaopiekujesz się w ciągu dnia

DUCHEM, CIAŁEM, EMOCJAMI i UMYSŁEM.

Poniżej przedstawiam skrótowe zestawienie 4 źródeł energii:
Energia z ciała
Sen, woda, oddech, zdrowe jedzenie, seks, taniec, masaż

Energia z emocji
Wspierające otoczenie, pomaganie sobie i innym ludziom, praktyka wdzięczności

Energia z umysłu
Pozytywne myśli, książki, świadomość przekonań i zmiana na wspierające

Energia z ducha
Medytacja, pisanie, przebywanie wśród natury, tworzenie zdrowych relacji międzyludzkich

Każde rozwiązanie ma swój rezultat. Kierując się potrzebami można uzyskać najlepszy dla siebie stan i wynik. Warunkiem satysfakcji z efektów podejmowanego działania jest bycie w dobrej energii emocjonalnej i świadomość tego, czego chcesz.
• Warto jest unikać wampirów energetycznych.
• Otaczaj się dobrymi ludźmi.
• Opieraj się na faktach, a nie na mitach.
• Stosuj wizualizację
• Czytaj książki i oglądaj wartościowe programy.

• Dawanie sobie chwili odpoczynku jest  niezwykle ważne. Z ciałem powiązana jest sfera psychofizyczna, dlatego to od Nas zależy sposób spędzania czasu i nastawienia do życia.

W związku z tym, jakie masz plany na najbliższe wakacje z samym sobą???

Monika Sutkowska

Partnerzy