Wielka Warszawska 2022 i Konkurs kapeluszowy już za nami!

Wielka Warszawska 2022 i Konkurs kapeluszowy już za nami!

Wielka Warszawska a podczas niej Konkurs na najpiękniejszą stylizację lat 30 w kapeluszu przeszły do historii! Jakież to były emocje! Ponad 18.000 osób w jednym miejscu!

25 września 2022 roku (niedziela) odbyła się największa gonitwa sezonu na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie – Wielka Warszawska a podczas niej Konkurs na najpiękniejszą stylizację lat 30 w kapeluszu.

Konkursy kapeluszowe już 5 rok z rzędu organizujemy na Torze Służewieckim.

Konkursy na najpiękniejszą stylizację w kapeluszu podczas Wielkiej Warszawskiej zawsze są tematyczne. W tym roku padło na lata 30-ste, bowiem te jeszcze nie były brane na warsztat. W Polsce międzywojennej, choć nie tylko, to bogaty okres w pióra, woalki, koronki, koraliki i nie tylko. Większość uczestników konkursu wystylizowało się niebywale pięknie, elegancko i z duchem tego okresu.

Ale nie tylko uczestnicy konkursów kapeluszowych przykładają wagę do stroju. Na Torze widać coraz więcej osób, dla których wyjście na wyścigi łączy się elegancją i co najważniejsze, kapeluszem lub fascynatorem.

Patronami medialnymi byli: TVP 1, TVP 2, TVP Historia, TVP Kobieta, Wprost, Obcasy.pl i Zegarki i moda.

Jury w składzie: Leonard Sobieraj – Dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku, Piotr Knioła „Pigout” – bloger, Boris Gall – Le Szapo oraz Katarzyna Krauss – Damosfera i Maryna Maliszewska - Mańk – modystka, po burzliwych obradach wybrało finalistów:

Kategoria dziecięcia:

Wyróżnienie Łucja Al. Johmani (nr 72) i I miejsce Joanna Hałużyńska (nr 65).

Kategoria młodzież:

I miejsce Zuzanna Kępińska (nr 121), zaś osoba wyróżniona się nie stawiła po odbiór nagrody (nr 9)

Kategoria dorośli:

Wyróżnienia: Alicja Karbownik (nr 37), Piotr Krukowski (nr 91) i Łucja Majewska (nr 55).

III miejsce Dominika Rau (nr 122), II miejsce Maxime Darne (nr 104) i I miejsce Kinga Sameryt (nr 66).

Na finalistów czekało mnóstwo nagród: kosmetyki od Bionaturalis, Beauty Drugs, akcesoria do kuchni WMF, biżuteria Terra Gaja, kapelusze i fascynatory od Zuwiki, Sylwii Leśniewskiej, Les Szapo, Elizy Kwiatek i Martyny Maliszewskiej - Mańk, torebki i portfele od Collarme, akcesoria męskie od EM Mens Accessories, książki, gry, słuchawki, power banki, świece od Poolanki i Nat Soy, grafiki od MMSosenki.

Do zobaczenia w przyszłym roku!