Wielkie wydarzenie konkurs na najpiekniejsza stylizacje z lat 20 zdjęcie główne 1708505fa14baf88720abb9a

Wielkie wydarzenie - konkurs na najpiękniejszą stylizację z lat 20

Przed nami wielkie wydarzenie, podczas którego możesz zafundować sobie powrót do przeszłości za sprawą wizyty na Torze Wyścigów Konnych. Już 30 września odbędzie się nie tylko gonitwa Wielka Warszawska, ale konkurs na najpiękniejszą stylizację z lat 20. Wrócimy do czasów wielkiej elegancji, kolorowych szali, kapeluszy w kształcie hełmu.


Wielka Warszawska to najwyżej dotowana i jedna z najważniejszych porównawczych gonitw sezonu, gdzie zwycięzca otrzymuje Nagrodę Prezydenta miasta stołecznego Warszawy. Jest rozgrywana właśnie jesienią  na torze wyścigów konnych na Służewcu.

Zdjęcie z poprzedniej imprezy Damosfery na Torze Wyścigów Konnych, Warszawa 2018 r.

Zwycięstwo w gonitwie często przesądza o otrzymaniu tytułu Konia Roku. Gonitwa ustanowiona została w 1895 r. przez Augusta Potockiego (Prezesa Towarzystwa Wyścigów Konnych w Królestwie Polskim).

Zdjęcie z poprzedniej imprezy Damosfery na Torze Wyścigów Konnych, Warszawa 2018 r.

Przed nami też konkurs na najpiękniejszą stylizację z lat 20, w którym wygrać możecie wspaniałe nagrody, a dodatkowo w tym roku najlepsze stylizacje wybierze sam mistrz – projektant Maciej Zień.

Zdjęcie z poprzedniej imprezy Damosfery na Torze Wyścigów Konnych, Warszawa 2018 r.

Przypominamy, że lata 20. w modzie damskiej to czas prostego kroju, funkcjonalności i praktycznych kolorów: beże, biele i szarości. Trendy, które należy znać to: chłopczyca, fryzura typu bob, krótsze sukienki, obniżona talia.  Na głowie obowiązkowo kapelusze w kształcie hełmu, kubełków lub doniczek.  Kapelusz obciskał szczelnie skronie, nie tworząc już tła dla twarzy, a jedynie dla ust, które byłby wówczas dominującą czerwoną plamą, podczas gdy oczy, o powiekach przyciemnionych czernią lub granatem, ukryły się w cieniu głęboko nasuniętego na czoło kapelusza.

Zdjęcie: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Podstawą ubioru męskiego był garnitur z kamizelką i kapelusz typu Homburg: miękki kapelusz filcowy podobny do tyrolskiego, przepasany jedwabną taśmą nad nieco podwiniętym niedużym rondem z charakterystycznym zagłębieniem na środku główki, a na nosie cwikier. Spodnie garniturowe były zwężane ku dołowi. Pod kamizelką o elegancji stanowiła biała koszula plus krawat.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu! Startujemy już od godziny 11.30

HARMONOGRAM KONKURSU

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane w godzinach 11:30-14:15, w Rotundzie/Trybuna II w STREFIE B.

NASTĘPNIE ZBIERA SIĘ JURY: Weryfikacja zgłoszeń i wyłonienie finałowej 5 odbędzie się w godzinach 14:15-15:10.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędą się o godzinie 15:50 (+/- 20minut) na padoku.

Wśród Partnerów wydarzenia znaleźli się:

Electrolux Jantar Wody Mineralne Ingrid Cosmetics YES TO DRESS MilarteEM Men's Accessories Caroline Abram LA DAME Panama Hats - Kapelusze Panamskie Klinika Piękna Essence Akcesoria modowe Tie art - Anna Polońska Pracownia Kobiet Anagram

Partnerzy