Lato w miescie, czyli atrakcji moc: wystawy, koncerty, warsztaty! zdjęcie główne 69be48336b7627c3aa790854

Lato w mieście, czyli atrakcji moc: wystawy, koncerty, warsztaty!

Tegoroczne lato spędzasz w mieście i szukasz atrakcyjnych wydarzeń? Zastanawiasz się, co możesz zrobić w tym czasie, by się nie zanudzić siedząc w domu…  Piknik, internetowy detox, wycieczki rowerowe, a może wizyta u fryzjera, by zaszaleć z kolorem: czerwone włosy? Może być i tak, ale też warto wybrać się na ciekawe wydarzenia organizowane w całej Polsce.

7-8 sierpnia Dogtrekking w Czarnorzekach

Zawody mają charakter imprezy sportowo-rekreacyjnej dla wszystkich miłośników psów. Każdy może znaleźć coś dla siebie i spróbować sił na dystansach o różnym stopniu trudności. Oprócz 25 kilometrowego dystansu sportowego, który wymaga sporej kondycji zarówno od przewodnika jak i psa, można rywalizować na trasach 15, 10 oraz 5-kilometrowych. A wszystko w przepięknych terenach Polski południowo-wschodniej.

14 sierpnia - rozżarzone, afrykańskie powietrze nadciągnie nad Warszawę!

AFRICAN BEATS FESTIVAL to wielkie święto muzyki afrykańskiej, w czasie którego wystąpią najlepsi artyści z kraju i zagranicy. Przygotujcie się na magiczną, transową noc przy akompaniamencie najlepszych, etnicznych brzmień prosto znad Czarnego Lądu. Podczas wydarzenia usłyszycie dźwięki pustyni, które zabiorą was w podróż dookoła świata i porwą do tańca. Spodziewajcie się potężnej dawki afrobeatu, world music, saharyjskiego bluesa, rocka, a nawet elementów jazzu i flamenco. Oprócz muzyki zaplanowano: Afrykański Ryneczek Festiwalowy, strefę Gastro, strefę Relaksu oraz warsztaty bębniarskie.

Statkiem do Serocka

Prawdziwa gratka dla fanów pływania. Uwadze polecają się rejsy statkiem Warszawskich Linii Turystycznych z Warszawy do Serocka. To prawdziwa wyprawa – statek „Zefir” wypływa z przystani na Żeraniu i kanałem oraz przez Zalew Zegrzyński dopłynie do Serocka. Na statku jest grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Po Wiśle pływają także promy WLT. Bezpłatnie można korzystać z przepraw promowych przez królową polskich rzek w trzech miejscach:

- Prom „Słonka” Cypel Czerniakowski (pomost pływający) – Saska Kępa (plaża),

- Prom „Pliszka” Most Poniatowskiego (nabrzeże) – Stadion Narodowy (plaża),

- Prom „Wilga” Podzamcze Fontanny (pomost pływający) – ZOO (plaża).

Kraków, Nowohuckie Centrum Kultury

Dla osób ceniących sobie ruch i tężyznę fizyczną polecamy zajęcia pt. „W zdrowym ciele, zdrowy duch” (coctail dance, zumba, aerobik, pilates). Jeśli chcesz rodzinnie spędzić czas, wybierz się na warsztaty graficzne. W trakcie zajęć poznasz zasadę druku jaką jest linoryt, samodzielnie wykonasz rysunek/szkic, nauczysz się przenosić projekt na matrycę linoleum, a na koniec dostaniesz możliwość wykonania próbnych odbitek i wydrukowania grafik na prasie graficznej.

Krakowskie Forum Kultury

W Altanie na Plantach w weekendy odbywają się tzw. Koncerty Promenadowe. W programie: piątkowe potańcówki, sobotnie koncerty i spektakle dla dzieci oraz niedzielne koncerty uznanych artystów.

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie

Osoby zainteresowane sztukami walki takimi jak kung-fu, jujutsu, aikido czy teakwondo mogą wziąć udział w zajęciach w ramach Letniej Akademii Sztuk Walki.

5-6 sierpnia zaszalej z abstrakcją w Szczecin

W Muzeum Narodowym podczas dwudniowego bloku spotkań: zabawy plastyczne, dzieciaki zapoznają się  z pojęciem "abstrakcji w sztuce". Celem zajęć jest zabawa ze sztuką współczesną, dająca możliwość tworzenia i autentycznej swobody. Formuła ta zakłada naturalną zdolność dzieci do kreatywnego myślenia. Specjalne zadania plastyczne pobudzają dziecięcą wyobraźnię i zapoznają z twórczością wybitnych polskich artystów takich, jak: Tadeusz Kantor, Jonasz Stern, Tadeusz Brzozowski, Alfred Lenica.

2 sierpnia: Regaty barokowe - La barca w Szczecinie

Niezwykły koncert: La Barca da Venezia per Padova komedia madrygałowa, Adriano Banchieriego - w wykonaniu Szczecin Vocal Project & Consortium Sedinum. Odbędzie się on w Willi Lentza w Szczecinie. W czasie tej muzycznej podróży słuchacze udadzą się do Italii, gdzie lagunami, kanałami i rzekami popłyną z Wenecji do Padwy, by w świetle słońca i księżyca wspólnie z bohaterami muzycznej przygody oddać się rozmaitym rozrywkom, wśród których prym wiedzie śpiew i taniec włoskich mistrzów XVI wieku.

21 sierpnia: Magiczny wieczór z Magdą Umer w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Magda Umer, wielka dama polskiej piosenki. Rzadko występuje, więc tym bardziej warto się wybrać na koncert. Artystka jest niekwestionowaną mistrzynią interpretacji piosenki literackiej, w perfekcyjny sposób potrafi połączyć słowo z muzyką. Ta niezwykła umiejętność sprawiła, że śpiewane przez nią piosenki stały się kultowe i znane są kolejnemu pokoleniu słuchaczy.

8 sierpnia: Jarmark staroci przed Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Raj dla wszystkich fanów staroci i osób kochających i zbierających przedmioty z tzw. duszą. Impreza odbywa się tylko dwa razy do roku!

12 sierpnia: Spacer z leśnikiem w Iwoniczu-Zdroju

Cykl spotkań, czyli spacerów z leśnikiem, które odbywają się  w każdy czwartek (przez okres wakacji). Tym razem odbędzie się on w Tężniach Solankowych w Iwoniczu-Zdroju.

6 sierpnia: Portretowane, portretowani – modne wizerunki z przeszłości w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

Zabawa plastyczna, czyli portretowanie bogatych, wybitnych lub innych wyjątkowych postaci z przeszłości. Uczestnicy zajęć poznają różne rodzaje portretów i widniejących na nich strojów, dowiedzą się o powodach takiego, a nie innego sposobu ich uchwycenia czy wykonania.

27 sierpnia: sPLOTY – warsztaty tradycyjnych technik w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Lubisz prace manualne? Chcesz się twórczo wyżyć w jednej z tradycyjnych technik? Na zajęciach pracuje się razem, ale każdy nad swoim projektem! Pod opieką edukatora dasz upust swojej ekspresji w twórczej technice, która najbardziej Ci odpowiada. Makatki, haft, malarstwo, rysunek, makrama – to Ty wybierasz!

Muzeum dobranocek w Rzeszowie

Przez całe wakacje trwa konkurs fotograficzny „Dobranockowi detektywi”. Do udziału w nim Muzeum zaprasza fotografów-amatorów w każdym wieku. Tematyką konkursu jest dokumentacja obecność bohaterów polskich i zagranicznych dobranocek, w różnych miejscach: w kraju i na świecie aktualnie i w przeszłości.

Txt: Damosfera

Foto: Archiwum GOK w Korczynie, Muzeum Narodowe w Szczecinie

Partnerzy