5 złotych zasad, jak być stylową kobietą

5 złotych zasad, jak być stylową kobietą

O pięciu zasadach w budowaniu stylowej garderoby mówi osobista stylistka Paula Wrąbel.

W modzie istnieje kilka zasad, którymi warto się kierować. Jeśli zależy ci na tym, by wyglądać stylowo, dobrze, odpowiednio do sytuacji i jednocześnie podkreślić swój styl i swój charakter warto się z nimi zapoznać i wprowadzić do swojej garderoby.

Śledź trendy

Pierwsza zasada mówi, że musisz wiedzieć, co dzieje się w modzie, jakie są trendy, ale... nie podążaj ślepo za nimi. Pamiętaj, że jeśli coś jest modne, nie oznacza to, że ty będziesz wyglądała w tym stylowo. Dlatego, miej oko na pojawiające się trendy, ale włączaj do swoich stylizacji tylko to, co do ciebie pasuje. Najłatwiej jest z akcesoriami i dodatkami.

Detale

Druga zasada mówi: stawiaj na detale. Stylowa kobieta ogromną uwagę zwraca na detale, na piękne wykończenia, niepowtarzalne guziki, nowoczesne połączenia, jakość wykonania.
Pamiętaj, że detale bardzo wpływają na całą stylizację. Naucz się, że to jeden z najważniejszych elementów stylizacji.

Buty

Mówi się, że kobiety dzielą się na dwie grupy: te, które kochają torebki i te, które oddadzą wszystko za nową parę butów, niczym Carrie Bradshaw, bohaterka serialu “Seks w wielkim mieście”. Buty, mogą zbudować całą stylizację lub zupełnie ją zniszczyć. Ważne jest by były dobrze dobrane do całości, ale warto, by także zwracały uwagę, były charakterystyczne, a jednocześnie eleganckie i wyraziste.

Akcent na buty

Jasne kolory

Kolejną zasadą budowania stylowych stylizacji jest stawianie na jasne kolory. One zawsze dodają nam blasku, odejmują lat, powodują, że cera jest świetlista. Dlatego pożegnaj czerń i przekonaj się do białej marynarki, beżowego golfu, wybierz może jasną kamizelkę i cygaretki w kolorze cappuccino.

Biały garnitur, brązowe dodatki i charakterystyczne buty

Kontrasty

Piąta zasada polega na łączeniu ze sobą kontrastowych kolorów, aktualnie w trendach możesz znaleźć biało-czarne sukienki, które są przepiękne. Ale pamiętaj, że kontrastów jest znacznie więcej, włącz je do swojej garderoby, zbuduj z nimi zestawy i przekonaj się, jak bardzo wpłyną na twoje stylizacje.

Łączenie bieli, beżu i brązu

Jeśli chcesz by twoje outfity były stylowe, na początek wprowadź te pięć zasad, później zaczniesz nosić piękne i charakterystyczne printy, łączyć tekstury, kolory oraz różne style. Z czasem nabierzesz we wszystkim wprawy i poznasz, w czym czujesz się najlepiej.