Aukcja charytatywna “Sztuka dobra” 5 XII 2020 zdjęcie główne bdb50cd5cad06954e52e27de

Aukcja charytatywna “Sztuka dobra” 5 XII 2020

W ramach aukcji charytatywnej SZTUKA DOBRA zabraliśmy dzieła malarskie młodych artystów sztuki współczesnej, pełne ekspresji i niepowtarzalne. Organizatorem aukcji jest Fundacja Laboratorium Sztuki, wspierająca działania młodych twórców i artystów. Dochód z zebranych prac przeznaczony zostanie na sfinansowanie wyjazdu zimowego dzieci znajdujących się w krakowskich placówkach opiekuńczo-wychowawczych, będących pod opieką Fundacji „Uśmiech Dziecka”.

Zebrane dzieła są darem serca i aktem wielkiej szczodrości artystów. Pomysł na aukcję zrodził się w głowach i sercach krakowskich twórców – Dariusza Milczarka i Kingi Trzepli, jako odpowiedz na potrzebę niesienia pomocy. Razem z Fundacją Laboratorium Sztuki zapragnęli stworzyć SZTUKĘ DOBRA. Jedną z form tej pomocy jest zrealizowanie wielkiego marzenia, aby dzieci, którymi opiekuje się Fundacja Uśmiech Dziecka, wraz z opiekunami mogły choć na kilka dni wyjechać z centrum miasta, pobyć w otoczeniu przyrody, zdobyć nowe doświadczenia.

Dzieci przebywają w placówkach od urodzenia. Są tam także małoletnie dziewczęta w ciąży oraz małoletnie matki z dziećmi, które częściowo lub całkowicie zostały pozbawione opieki rodziców lub opiekunów. Ferie zimowe – nawet tydzień w innym miejscu jest dla nich przełamaniem monotonii, która wkradła się w życia z uwagi na sytuację związaną z COVID 19 i wymuszonym przez sytuację pandemiczna zamknięciem w czterech ścianach placówek. Jeśli zbierzemy więcej pieniędzy pozostałe środki zostaną przeznaczone na wsparcie medyczne m.in. zakup lekarstw i szczepionek, finansowanie ponadstandardowych szczepień, finansowanie pilnych badań i konsultacji medycznych.

Aukcja SZTUKA DOBRA to aukcja dzieł sztuki, podczas której artyści łączą się w geście solidarności, by wspierać potrzebujące dzieci i młode matki. W tym roku całkowity dochód z aukcji przeznaczony zostanie na zrealizowanie wyjazdu na ferie dla podopiecznych.

Organizatorem aukcji charytatywnej SZTUKA DOBRA jest Fundacja Laboratorium Sztuki.

- Poprzez aukcję SZTUKA DOBRA chcielibyśmy pokazać, że sztuka jest przejawem wrażliwości, także wrażliwości na los słabszych. Chcemy pokazać prawdziwą sztukę pomagania, zwłaszcza w tym trudnym czasie gdy jesteśmy w zamknięciu – mówi Joanna Mizińska, prezes Fundacji laboratorium Sztuki, organizatora aukcji.

Pragniemy podkreślić, że 100% dochodu z aukcji zostanie przeznaczona na powyższy cel. Wszystkie osoby działające z ramienia Fundacji dla dzieci „Uśmiech Dziecka” oraz biorące udział w organizacji aukcji z ramienia Fundacja Laboratorium Sztuki działają non profit.

Licytacja odbędzie się online dn. 5 XII 2020 r. o godzinie 20:00 na stronie www.onebid.pl/pl

W tym celu zostanie zorganizowana wystawa przedaukcyjna prac, która odbędzie się w dniach  16.11.2020 - 06.12.2020

Link do aukcji:

https://onebid.pl/pl/auction/-/1818

Link do filmu prezentującego projekt:

https://www.youtube.com/watch?v=TUcFvnnDwHo

Serdecznie zapraszam do licytacji, spełnijmy marzenia dzieci.

Patronat Honorowy – Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

Kontakt:

Joanna Mizińska

[email protected]

668 017 220

Partnerzy