Imperium Najpotężniejszych Wiedźm

Imperium Najpotężniejszych Wiedźm

W naszym bardzo cywilizowanym i owładniętym technologią świecie ciężko nam uwierzyć w magię, czary, zaklęcia i klątwy. Jednak na świecie coraz więcej kobiet odkrywa w sobie magiczną energię i z niej korzysta. Wiedźmy, szeptuchy, zielarki – wielce prawdopodobne jest, że mijamy je na ulicy każdego dnia, nie wiedząc nawet, że nimi są. O tym, jak wielką społeczność tworzą, świadczy fakt, iż w Rosji prężnie działa jedyna na skalę międzynarodową organizacja okultystyczna o nazwie Imperium Najpotężniejszych Wiedźm.

Wiedźmy to w dawnych wierzeniach istoty pośrednie między demonami a ludźmi, pozostające w ścisłym związku z ludźmi i ich duszami. Czarownica, której obraz mamy od dzieciństwa zakodowany w naszych głowach to stara, na ogół brzydka niewiasta, mieszkająca zazwyczaj samotnie w głębi lasu. Stereotypowa wiedźma jest mądra, lecz złośliwa, rzuca klątwy i uroki, czasem tylko służąc radą i pomocą. Towarzyszy jej czarny kot i szklana kula, wokół niej roztacza się zapach ziół i kadzideł, a w wielkim kotle gotuje się magiczny napar.

Ten obraz czarownicy, który powstał przed setkami lat, nieco stracił już na aktualności. Współczesne wiedźmy na co dzień pracują, chodzą w dżinsach, szpilkach czy adidasach. Miotły zamieniły na smartfony i przeniosły się do mediów społecznościowych, gdzie świadczą swoje usługi bezpośrednio i online.

Alona Połyń – najpotężniejsza rosyjska wiedźma

„Imperium Najpotężniejszych Wiedźm” to założone w 2015 roku, a oficjalnie zarejestrowane w styczniu 2019 roku stowarzyszenie. Jego założycielką jest Alona Połyń pochodząca z Syberii. Jej prawdziwe nazwisko nie jest znane, gdyż Połyń (Piołun) to pseudonim.

Alona twierdzi, że moc magiczną odziedziczyła po swojej babci, która nie przyznawała się publicznie do uprawiania magii, gdyż w czasach komunizmu było to niebezpieczne. Mówiła o sobie, że jest zielarką i uzdrowicielką. Alona od najmłodszych lat uczyła się od babci, brała udział w magicznych rytuałach. Już jako 14-latka zdobyła potężną wiedzę i sama zaczęła praktykować, twierdząc, że odziedziczyła magiczną moc i ma obowiązek z niej korzystać.

Z Syberii Alona przyjechała do Moskwy, a informacje o jej zdolnościach szybko się rozniosły i stawała się coraz bardziej popularna. Wiele osób prosiło ją o pomoc, a że nie była już w stanie osobiście każdego przyjmować, założyła stronę internetową, na której udzielała porad i przepowiadała przyszłość. Stopniowo zaczęły zgłaszać się do niej kobiety twierdzące, że tak jak ona są obdarzone niezwykłą mocą. Alona z wybranymi i najzdolniejszymi założyła Imperium Najpotężniejszych Wiedźm. Od jakiegoś czasu do stowarzyszenia przyjmowani są magowie, mężczyźni posiadający magiczne moce.

Działalność Imperium

Stowarzyszenie prowadzi stronę internetową, na której m.in. propaguje białą magię i pomaga w poszukiwaniu zaginionych osób. Wiedźmy wspierają również Ziemię, sadzą drzewa i kwiaty z czerwonej księgi. Oprócz tego uczą, jak wypowiadać zaklęcia i chronić się przed nimi. Część usług wykonują za darmo, za cześć wymagana jest solidna zapłata. Jak zapewniają, nie służą szatanowi.

Członkinie imperium spotykają się podczas comiesięcznych zlotów, rozpoczynających się od odśpiewania napisanego przez Alonę hymnu. W dalszej kolejności wypowiadane są specjalne zaklęcia, a osobie, na której cześć odprawiany jest sabat, wysyłana jest mistyczna energia.

Sabat dla prezydenta Rosji

Taki sabat odbył się 5 lutego 2019 roku w Moskwie ku chwale Władimira Putina. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu mężczyzn i kobiet lojalnych wobec rosyjskiej władzy. Temu kręgowi mocy przewodziła Alona z Imperium Najpotężniejszych Wiedźm, zdaniem której zaklęcia czynione podczas sabatu służyły na korzyść Rosji, a Putin jest jej reprezentantem. Alona przeklinała tych, którzy źle mówią o prezydencie. Według niej zadaniem wiedźm jest dodawać siły wodzowi wielkiej Rosji w walce z jego politycznymi oponentami i wrogami. Sabat miał pomóc władcy Kremla przezwyciężyć rekordowy spadek jego poparcia i w ten sposób sprzyjać wzmocnieniu Rosji. Rytuał odbył się w jednym z moskiewskich mieszkań. Podczas ceremonii prezydent nie był osobiście obecny, lecz został poinformowany o takim obrzędzie.

Podczas tego rytuału Putin został otoczony magiczną opieką. Została mu przesłana chroniąca i wzmacniająca energia, gdyż tylko w ten znany sobie sposób wiedźmy mogły wesprzeć swego prezydenta. ,,Wrogom Rosji” wysłano klątwy, nie określono jednak ich dokładnych adresatów. Było to drugie spotkanie czarownic w celu wzmocnienia pozycji prezydenta. Poprzednie odbyło się dwa lata wcześniej, w 2017 roku.

Nie tylko w Rosji czarownice swoimi mocami starają się wpłynąć na sytuację polityczną. Jakiś czas temu amerykańskie czarownice zebrały się, by odprawić czary mające na celu usunięcie z urzędu Donalda Trumpa.

Dziś przystąpienie do Imperium Najpotężniejszych Wiedźm jest podkreśleniem statusu i zdolności czarownicy. Czarownica uczy się przez całe życie, ponieważ wiedza o magii i czarach jest nieograniczona. Aby pomóc ludziom w Moskwie zostało otwarte Centrum Parapsychologiczne Alony Połyń, w którym przyjmują jej uczniowie. Fanpage Imperium na Facebooku ma 125 876 obserwatorów. Można na nim zapisać się na różne kursy min. Uniwersytet Magii i Czarodziejstwa czy ,,Magia od podstaw”.

Choć tak różne od tych sprzed lat, wiedźmy wciąż są wśród nas. Od wieków nie zmieniło się jednak to, co otacza każdą wiedźmę czy czarownicę, a mianowicie atmosfera tajemniczości, mistycyzmu  i magii. Tak naprawdę nie wiemy, ile mocy i siły mają w sobie te niezwykłe kobiety.