Pasja & tradycja – targi rzemiosła i rękodzieła Sopot Molo w dniach 8-24.07.2022

Pasja & tradycja – targi rzemiosła i rękodzieła Sopot Molo w dniach 8-24.07.2022

W ramach drugiej edycji imprezy kulturalno-handlowej „PASJA i TRADYCJA” zapraszamy na inicjatywę towarzyszącą pt. „MUSZLA MUSIC MEETINGS” (12-24.07.2022), czyli na muzykę świata w Muszli Koncertowej na Molo w Sopocie.

Przez prawie dwa tygodnie usłyszymy na sopockim Molo krajowe i światowe przeboje w różnorodnym wykonaniu przez kilkudziesięciu artystów z Polski, Anglii, Meksyku, Ukrainy, Kanady, Włoch i USA. Na scenie pojawią się również zespoły pieśni i tańca, chóry oraz grupy reprezentujące szkoły artystyczne.

Kolejną ważną inicjatywą jest program „POMORSKA GMINA NA MOLO” czyli prezentacja talentów artystycznych i produktów regionalnych na stoiskach. W tym roku dołączą do nas następujące gminy: Pruszcz Gdański-gmina wiejska, Cewice, Chmielno, Pomlewo (wieś), Wejherowo, Kobylnica, Bytów, miasto Kwidzyn, Puck.

Wśród zaproszonych artystów pojawia się m.in. Krzysztof Jary Jaryczewski & Goście, Bernard Dornowski Ex Czerwone Gitary, Żuki (35 lecie), Marco Bocchino, Leszek Dranicki, Zayazd, Sławomir Wierzcholski, Karolina Lizer (laureatka Opola 2022), Basia Kawa, Monika Jarosińska, Celebrant Singers, Streetbois, Marta Kruk, Stashka, Kasia Nova, Arek Braxton, Marzena Matyla, Tribute to Maanam, Juliia Kolesnykova, Kate Dąbrowska, Pepi, Zosia Sławińska, Avar Folk Group Dango Man Hai, Roberto Ruggeri, Anna Hamela, Patrycja Mizerska. Program występów został tak skonstruowany, aby każdego dnia publiczność mogła bawić się przy znanych i lubianych przebojach. Wśród wykonawców znajdują się laureaci i uczestnicy wielu festiwali i programów telewizyjnych typu talent show.

Dla publiczności przygotowano konkursy i możliwość wygrania ciekawych nagród.

Koncerty zapowiada: Arek Mieczewski oraz Arek Braxton

Producent: Haczet Sp.z.o.o

W programie:

-       90 wystawców z Polski oferujących wyroby rękodzielnicze, ludowe oraz różne smakołyki - Skwer kuracyjny

-       MUSZLA MUSIC MEETINGS: koncerty z udziałem artystów estradowych z kraju i z zagranicy (Anglia, Meksyk, Ukraina, Kanada, Włochy, USA) prezentujących popularne i znane przeboje – Muszla Koncertowa obok hotelu Sheraton

-       POMORSKA GMINA NA MOLO: prezentacja talentów artystycznych i produktów regionalnych na stoiskach (Pruszcz Gdański-gmina wiejska, Cewice, Chmielno, Pomlewo-wieś, Wejherowo, Kobylnica, Bytów, Kwidzyn- miasto).

Kalendarz:

12.07 wtorek

17:00 JAGÓDKI - Zespół Pieśni i Tańca (Pruszcz Gdański)

17:45 CELEBRANT SINGERS - gospel (USA)

20:15 WARSZTAT DZIAŁAŃ SCENICZNYCH - młode talenty

13.07 środa

16:30 LADY KILLER akustycznie (Wiktor Gabor & Krzych Skóra)

18:00 STREETBOIS - „Od ballady do estrady”

19:30 THE WORKERS BAND - rock lat 60 i 70-tych

14.07 czwartek

16:30 ‘CHÓR MARËSCI’ (Cewice)

18:00 Szkoła artystyczna MUSIC FLOW - młode talenty
19:00 MARTA KRUK - rock i pop

20:00 KAROLINA LIZER - laureatka Opole 2022

20:30 KRZYSZTOF JARY JARYCZEWSKI & GOŚCIE akustycznie

15.07 piątek

16:30 Chmielno: prezentacja artystyczna gminy

18:00 STASHKA (Katarzyna Hain) - pop

19:30 KASIA NOVA - latino pop

21:00 MONIKA JAROSIŃSKA - pop

16.07 sobota

16:30 MARTA ANDERS - pop

17:30 AREK BRAXTON - „Od latino po złote lata PRLu”

19:30 ŻUKI - 35 lat (The Beatles i Czerwone Gitary)

17.07 niedziela

15:00 Szkoła artystyczna MUSIC FLOW - młode talenty

16:30 Przemarsz Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo, CHÓR GAUDEAMUS

18:00 MARZENA MATYLA i DOMINIKA BIAŁOSTOCKA - pop, rock & soul

19:30 TRIBUTE TO MAANAM - przeboje zespołu

18.07 poniedziałek

16:00 ARTUR DROBNIK - „Bawię się muzyką”

17:00 MAKO - „Przyszłość live”

18:00 JULIIA KOLESNYKOVA (Ukraina) - przeboje polskie i ukraińskie

19:00 Szkoła artystyczna MUSIC FLOW - młode talenty

20:00 KATE DĄBROWSKA – pop

20.07 środa

17:30 PEPI z zespołem

18:30 ZOSIA SŁAWIŃSKA z zespołem (finalistka The Voice Kids)

19:30 BASIA KAWA (skrzypce elektroniczne i wokal) z Hubertem Baumannem (gitara)

21.07 czwartek

16:00 PERŁA WARMII - Zespół Tańca Ludowego z Lidzbarka

17:00 AVAR FOLK GROUP DANGO MAN HAI (Meksyk)

Wieczór włoskich przebojów:

18:00 ROBERTO RUGGERI

19:30 MARCO BOCCHINO

22.07 piątek

16:00 ZOSIA SŁAWIŃSKA z zespołem (finalistka The Voice Kids)

17:00 NATALIA KAWALEC (finalistka The Voice Kids)

18:00 LESZEK DRANICKI - „Beatles Meet the Blues”

19.30 SŁAWEK WIERZCHOLSKI (Nocna Zmiana Bluesa) z IGOREM NOWICKIM (fortepian)

23.07 sobota

15:00 BYTÓW - Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca oraz występy wychowanków Bytowskiego Centrum Kultury

16:30 BUŃCZUK - Tatarski zespół wokalno-taneczny z Białegostoku

17:30 PILSKO - Zespół Pieśni i Tańca z Żywca

18:30 ANNA HAMELA - „Muzyka świata”

20:00: ZAYAZD - country i folk

24.07 niedziela

16:00 POWIŚLE - Zespół Pieśni i Tańca, ART. VOICE grupa wokalno-muzyczna (Kwidzyn)

18:30 PATRYCJA MIZERSKA, MARTA ŻAK, BENIAMIN BACZEWSKI -„Ukorzeniam”: przeboje gwiazd

20:30 BERNARD DORNOWSKI Ex Czerwone Gitary

Organizator: Haczet Sp.z.o.o

Partnerzy medialni: Trójmiasto Pl, Radio Gdańsk, Damosfera, Dziennik Berliński DB.

Partnerzy: Art-Metal, Działki Budowlane w Zaciszu, Kino Letnie, Mosir Sopot, Woda Redox, Ogrodnictwo Spirowscy