Stworz wlasny zielnik zdjęcie główne

Stwórz własny zielnik

Wiosna i początek lata, to czas rozkwitu ziół i kwiatów. Wiele z nich ma lecznicze właściwości i jest wykorzystywanych na przykład do produkcji kosmetyków.

DAMOSFERA kocha lawendę, bo wygląda bardzo dekoracyjnie, a jej pielęgnacja nie jest trudna.  W ogródku nadaje się na obwódki ścieżek, rabaty, tarasy i ogródki skalne. Można też ją uprawiać w doniczce na parapecie okna. Jej zapach wabi do pszczoły, trzmiele i motyle, a odstrasza komary i mszyce.

W kosmetyce szczególne  znaczenie ma olejek lawendowy (wydobywany z kwiatów i części łodygi). Jego słodki aromat o nucie ziołowo-kwiatowej – relaksuje, odpręża i daje uczucie komfortu.  Dodatkowo kosmetyki, które go zawierają, stymulują wzrost nowych komórek i doskonale nawilżają. Polecamy zwrócić uwagę na kosmetyki „Biolaven organic” – na przykład na szampon z pestek winogron i olejku lawendowego, który doskonale nawilża i wygładza włosy. Idealny na lato.

Uwielbiamy też turkusowo-błękitne kwiaty lnu. Nasiona lnu nazywane siemieniem lnianym mają niezwykłe wartości odżywcze, a także właściwości odchudzające! Należą do produktów roślinnych, a zawierają bardzo dużo kwasów omega-3 (tak wiele mają tylko ryby) i omega-6.  Kwasy te nie tylko sprzyjają traceniu wagi, ale też brak ich wpływa na obniżenie samopoczucia, sprzyja występowaniu nerwic i stanów depresyjnych.

Branża kosmetyczna, na przykład marka „Vianek”, wykorzystuje len ze względu na bardzo silne właściwości nawilżające i łagodzące podrażnienia. Polecamy krem do stóp tej firmy, który doskonale nawilża odkryte latem pięty (działa już po kilku dniach używania). A pod oczy obowiązkowo nakładamy „Viankowy” – krem, który dodatkowo zawiera letnie plony, czyli olej z kiełków pszenicy i ekstrakt z ziela owsa.

Wiosna i lato sprzyjają kontaktom z naturą. Może warto zanurkować w łąkę pełną ziół i roślin, by stworzyć własny zielnik? W końcu botanika jest jedną z tych dziedzin nauki, które od wieków stanowią jedną z największych ludzkich namiętności.

Redakcja

Partnerzy