Tylko nie on

Tylko nie on zdjęcie główne 2b3f87aa6b8f2186de683161

Powieść „Tylko nie on” to lekka, zabarwiona erotycznie, ciekawa pozycja na weekend. Jest to jedna z wielu książek o podobnej tematyce, autorstwa Brooke Cumberland i Lyry Parish, ukrywających się pod pseudonimem Kennedy Fox. Czy przymusowa izolacja w niespodziewanym towarzystwie może zaowocować głębokim uczuciem? Sprawdźcie sami!

Dwójka głównych bohaterów, pochodząca z bardzo zamożnej rodziny Cameron i Elijah, syn kobiety, która niegdyś sprzątała w domu Cam, niespodziewanie spotykają się w górskim domu, gdzie ze względu na pandemię mają poddać się izolacji. Cameron miała ten czas spędzić ze swoim chłopakiem, który w rezultacie nie dociera na miejsce, Elijah nie spodziewał się zaś, że kogokolwiek tam zastanie.

Choć oboje znają się od dzieciństwa i od dawna w sobie podkochują, to do tej pory starannie to ukrywali także pod maską wzajemnej obojętności i niechęci. Teraz, zamknięci zupełnie sami w oddalonej o wiele kilometrów od jakiejkolwiek cywilizacji chacie, skazani są tylko na siebie. Czy przymusowa, wspólna izolacja pomoże im odkryć prawdziwe uczucie? Czy dzieląca ich różnica społeczna stanie się barierą nie do przejścia?

Powieść „Tylko nie on” to książka zabawna, lekka i przyjemna. Bardzo łatwo się ją czyta, choć odniosłam wrażenie, że opisy scen erotycznych się powtarzają. To powieść o miłości, przekraczaniu barier, strachu i nadziei. Osadzona jest w bardzo współczesnych realiach, w początkowej fazie pandemii COVID, co dodatkowo komplikuje sytuację, ale też pozwala nam lepiej rozumieć uczucia bohaterów.

Zapraszam do lektury!

Marta Głowacka