Chcesz wyglądać jak z pokazu mody? Poznaj 3 wskazówki jak to zrobić

Chcesz wyglądać jak z pokazu mody? Poznaj 3 wskazówki jak to zrobić
Moda na jesień 2022

Styl preppy, moda hybrydowa i phygital fashion to obecnie trzy najbardziej gorące hasła w branży odzieżowej. Choć ubrania te kojarzą się z wysokimi cenami – znamy modowe triki, które umożliwią Ci odtworzenie ulubionego stylu z ubrań, które posiadasz w swojej szafie. Nie daj się nudzie – postaw na odrobinę nonszalancji.

Czym jest phygital fashion?

Phygital fashion to niezwykłe połączenie świata cyfrowego ze światem fizycznym. Nowa rzeczywistość umożliwia markom zarówno projektować, jak i produkować oraz sprzedawać modę w zupełnie nowy sposób. Producenci stawiają bowiem na wydajność i zrównoważony proces wytwórczy. Wymaga to oczywiście innowacyjnego, zdecydowanego podejścia oraz nieustannego uczenia się.

Moda na jesień 2022

Phygital fashion to zarówno wirtualne szatnie, jak i rozmaite procesy 3D, które pozytywnie wpływają na doświadczenia konsumentów. Jest to nowa, skomplikowana rzeczywistość, która musi bazować na podstawach. Najważniejsza jest identyfikacja i zdefiniowanie regionu oraz przedziału wiekowego grupy klientów, do której kierowana jest oferta. Kolejną kwestią jest znalezienie źródeł danych, czyli skanów ciała i danych, które są niezbędne do ich analizy. Dzięki nim możliwa jest identyfikacja rozmiaru. Ważne jest bowiem, aby marka opracowywała całą ich gamę, aby dopasować ofertę do wszystkich klientów.

Moda na jesień 2022

Wśród nowych pomysłów na uwagę zasługuje „wirtualne ciało”, które umożliwia sprawdzenie tego, jak wyglądają ubrania na realistycznej figurze. Użytkownik może dobrać kolor skóry i włosów, a także zmieniać pozycje modelu, sprawdzając ich anatomię i układ mięśni w ruchu. Wizualizacja odzieży na cyfrowym modelu umożliwia wprowadzenie zmian w projektach zanim krawiec rozpocznie swoją pracę. Wpływa to na redukcję błędów i uniknięcie wpadek na wczesnym etapie działania.

Modne triki w korzystnych cenach

Jak ubrać się modnie i tanio? Oto trzy style, które ostatnimi czasy rosną na popularności:

Phygital fashion

Phygital fashion kreowane jest m.in. przez wpływy internetowe, na skutek działań instagramerów czy tiktokerów, którzy tworzą często unikatowe zestawienia. Podpowiadają modowe triki, jak się ubierać, co pasuje do konkretnego typu figury, jakie kolory najlepiej prezentują się z konkretnym typem urody.

Styl preppy

Moda to zabawa, m.in. łączenie różnych styli, które tworzą nową całość. Jednym z nich jest styl preppy, czyli zestawienie elegancji z akcentami sportowymi. Jego historia rozpoczęła się w latach 30. XX wieku, kiedy pierwsze jego elementy zauważyć było można na prestiżowych amerykańskich uczelniach. Popularność zyskał jednak kilkanaście lat później, w latach 50.

Styl preppy nieodłącznie związany jest z „preparatory school”, czyli szkołami dla dzieci z elitarnych rodzin. Definiował m.in. status uczniów, którzy ubierali się w wyjątkowe mundurki i stroje sportowe do żeglarstwa, golfa czy też polo. Styl preppy męski to przede wszystkim klasyka, czyli koszule, koszulki polo, kardigany. Połączyć je można zarówno z jeansami, jak i spodniami chino czy szortami. Nie obejdzie się bez marynarki, eleganckich swetrów oraz – oczywiście – dodatków, które podkreślą stylizację. Styl preppy damski to ogromne możliwości połączeń. Do łask wróciły plisowane spódniczki zestawione z koszulkami polo i białymi koszulami. Pasują do tego eleganckie marynarki, sweterki, podkolanówki oraz oksfordki.

Moda hybrydowa

Na czasie jest również moda hybrydowa, w której różnice między strojami męskimi a damskimi nieco się zacierają. Coraz mniej osób dziwi już mężczyzna noszący spódnicę czy kobieta w obszernej koszuli „o męskim kroju”. Uniwersalność ubrań to w tym przypadku klucz do sukcesu. To głównie odzież prosta, basicowa, którą założyć mogą wszyscy. Ich kroje przystosowane są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Modowe triki w niskiej cenie – odwiedź Wrocław Fashion Outlet

Chcesz odmienić swoją szafę, nie wydając przy okazji fortuny? Odwiedź Wrocław Fashion Outlet – wroclawfashionoutlet.com – i sprawdź ofertę ponad 100 zagranicznych oraz polskich marek w atrakcyjnych cenach.