Dama w siodle: Anastazja Broniatowska zdjęcie główne e12a9310a7efe6920d3245af

Dama w siodle: Anastazja Broniatowska

Anastazja Broniatowska ma 16 lat. Przygodę z jeździectwem rozpoczęła w wieku 6 lat. Mając 9 lat zaczęła startować w zawodach kucowych i już po roku, dzięki ogromnemu zaangażowaniu i włożonej pracy, w roku 2010 zdobyła Halowy Puchar Polski w swojej grupie wiekowej. Rok później przesiadła się na duże konie i rozpoczęła starty w zawodach ogólnopolskich oraz międzynarodowych osiągając coraz lepsze wyniki.

W 2013 roku, decyzją Polskiego Związku Jeździeckiego i trenera kadry została powołana do Kadry Narodowej Dzieci w Skokach przez Przeszkody
w grupie „Dzieci I" (dzieci do lat 14, jeżdzące na dużych koniach, 120 cm wys. przeszkód).

Zdążyła wywalczyć dwa I miejsca na Międzynarodowych Zawodach w Magna Racino w Austii (luty 2013) w grupie Dzieci I , a następnie również I miejsce w konkursie Dzieci I na Międzynarodowych Zawodach CSI4*, najwyższej jak dotąd rangi zawodach zorganizowanych w Polsce.

W czerwcu 2013 odniosła poważną kontuzję, co na 4 miesiące wyłączyło ją kompletnie ze sportu ( mimo uzyskanej kwalifikacji nie mogła wziąć udziału w Mistrzostwach Europy). Jednak, dzięki ogromnej motywacji i prowadzonej rechabilitacji jesienią wróciła na treningi.

Od roku, ta młoda Warszawianka trenuje w KJ Tychy, pod okiem wspaniałego trenera Tadeusza Kozy. Wśród licznych tegorocznych startów, największym sukcesem było ponowne uzyskanie kwalifikacji do ME na Zawodach Międzynarodowych CSI3* w Ołomuńcu.

Z prawdziwą przyjemnością objęłyśmy Anastazję naszym patronatem. Wszyskie osoby i instytucje chcące wesprzeć naszą młodą damę w realizacji jej pasji zapraszamy do bezpośredniego kontaku z nami.

Oficjalny profil Anastazji:

https://www.facebook.com/damawsiodle?fref=ts

https://youtu.be/Vb4Cd9fKJoE

Olga

FOTO: archiwum prywatne

Partnerzy