Stres

Jak stać w korku i nie zwariować

Stanie w korku jest jedną z bardziej frustrujących rzeczy. Jeśli skupisz się na złych aspektach korkowego czasu swojej podróży, wzmocnisz swoje zdenerwowanie, co nie przyniesie Ci niczego pozytywnego. Możesz jednak uzmysłowić sobie, że przejmowanie się rzeczami, na które nie masz wpływu jest bezsensowne. Jeśli więc skupisz się na aspektach i możliwościach, jakie niesie za sobą korek i odpowiednio się do niego przygotujesz, odniesiesz tylko same korzyści. Jeśli z góry założysz, że podróż może się przeciągnąć i wyjdziesz odpowiednio wcześniej, odpadnie Ci stres, że możesz się spóźnić. W zależności, czy jedziesz komunikacją miejską, czy samochodem możesz wykorzystać ten czas w różny sposób.

Korek to czas, aby zwolnić tempo, przeznaczyć czas na pracę koncepcyjna, przemyśleć kilka spraw, przygotować się na ten dzień lub zaplanować kolejny dzień. Jeśli jedziesz autobusem, możesz wykorzystać czas na przejrzenie gazety, portalu internetowego w telefonie lub poczytanie, noszonej w torebce książki. Jeśli prowadzisz auto, zaopatrz się w audiobooki nieprzeczytanych książek, płyty do nauki języka lub z ulubioną muzyką. Stanie w korku to też dobry czas na wykonanie zaległych telefonów, rozmów ze znajomymi, dalszą rodziną czy też zlecenia zadań podwładnym, oczywiście jeśli zaopatrzysz się z zestaw głośnomówiący.

Jeśli jedziesz z dzieckiem, jest to też dobry czas, aby porozmawiać z nim o jego sprawach lub zagrać w gry, zgadywanki lub wyliczanki. W ten sposób, czas w korku nie będzie czasem zmarnowanym, lecz czasem do budowania więzi między Wami. Nie jesteśmy właścicielami czasu, ale jesteśmy właścicielami siebie i to od nas zależy jak wykorzystamy dany nam czas, czy spędzimy go na narzekaniu i psuciu sobie humoru, czy też spożytkujemy go dla siebie tak, aby działał na naszą korzyść.

Wypowiedź: Renata Wrona - Trenerka rozwoju osobistego, Akredytowana Coach ICF, PR managerka, Autorka książki/poradnika „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość”. Ekspertka w dziedzinie kreowania marki osobistej, budowania wizerunku, komunikacji interpersonalnej, Public Relations, wystąpień publicznych, etyki w biznesie.www.renatawrona.pl ; www.facebook.com/CoachRenataWrona

Red.

Partnerzy