"Miłość bez granic". Artyści dla Ukrainy

"Miłość bez granic". Artyści dla Ukrainy

Muzyka to jedna z najbardziej wyrafinowanych  sztuk, dzięki której zarówno artyści, jak i słuchacze mogą odbierać ją indywidualnie. Płyta "Miłość bez granic", to wspaniała podróż w różnorodny świat muzyki i niezapomnianych dźwięków.  Artyści na niej pokazali niesamowitą energią oraz dali swoje serce. Na płycie usłyszymy niezwykle wzruszający utwór  Oksany Likarenko - "Lety" ("Лети"), który powstał tuż przed wybuchem wojny na Ukrainie. Artystka w  utworze chce przekazać swoje emocje po drugiej stronie granicy.

Artyści nie ustają w działaniach na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli z powodu wojny. 4 marca odbył się z tej okazji pierwszy premierowy koncert charytatywny w Klubie "VooDoo"  przy Alei Prymasa Tysiąclecia 48A w Warszawie "Miłość bez granic". Producentami kreatywnymi koncertu, pomysłodawcami, organizatorami są Dariusz Gajda, Krzysztof Rydzelewski.

Już w kwietniu ukaże się płyta, na której zaprezentują się artyści z  koncertu "Miłość bez granic". Na płycie znajdą się utwory autorskie oraz znane i lubiane przeboje w różnych wykonaniach. Album z 16 artystami może być cegiełką podczas kolejnych koncertów dla Ukrainy.

Kogo usłyszymy  na płycie?

Na płycie pojawią się zarówno polscy, jak i ukraińscy artyści, w tym Jerzy Gmurzyński – jeden z uczestników 10 edycji programu "The Voice of Poland", Anna Maria Adamiak – śpiewaczka operowa czy Dariusz Gajda – autor muzyki i kompozytor oraz członek ZASP w sekcji estrady. Jego utwór "Noc moich marzeń" został zakwalifikowany do wstępnych preselekcji Eurowizji 2020. Będzie można zobaczyć również Lidię Kopanię – reprezentantkę Polski na Eurowizji w 2009 r. oraz Iwonę Węgrowską znaną z takich przebojów jak "Cztery lata", "Pokonaj siebie"(w duecie z Piotrem Kupichą).

Oprócz nich zaprezentują się: Alicja Markowska, Agata Russjan, Wojtek Dąbrowski, Weronika Migda, Iwona Manista – Kutryś, Karolina Adaszewska, Oksana Likarenko, Wojtek Piotr Rodziewicz "Schanel", Anielka, Katarzyna Kopniak, Denis Woźniak.

Patronat nad płytą objęli m.in.:

TVP2 – program telewizji polskiej

LaMetD – La Mode et la Diplomatie – ekskluzywny magazyn modowo-dyplomatyczno-kulturalny

Odkrywamy idoli – portal kulturalny

ID media – Agencja Wydawniczo-Promocyjna Ilona Adamska

KRP – Katolickie Radio Podlasie

Rekord – grupa mediowa

Express Sochaczewski – tygodnik lokalny powiatu sochaczewskiego

ATV – Telewizja internetowa

Damosfera zajmuje się szeroko pojętymi zagadnieniami sfery kobiet

Radio Fest – lokalna rozgłośnia radiowa na Śląsku

Strefa Music Art – niezależny portal muzyczny

Falcon – klub bilardowy

LOKALNA.TV – telewizja regionu świętokrzyskiego

Radio Jasna Góra – polska rozgłośnia katolicka sanktuarium jasnogórskiego w Częstochowie

Radio Bezpieczna Podróż – rozgłośnia radiowa, nastawiona na interakcję z odbiorcami i otwarta na współpracę z osobami niepełnosprawnymi

Ogromne podziękowania dla sponsora płyty, wydawnictwa  Art Music Jelenia Góra

Szczególne podziękowania dla:

Adama Maćkowskiego za przygotowanie całego projektu graficznego,

Magdaleny Zagrajek i Urszuli Szterner za zdjęcia

Kuby Zawadziło i Michała Wawryniuka "Laboratorium Muzyki"  za przygotowanie płyty do produkcji