Piernikowe pisanki i zajączki hitem wielkanocnego koszyczka!

Piernikowe pisanki i zajączki 
hitem wielkanocnego koszyczka!

Tegoroczna wielkanocna kolekcja mistrzyni piernikarstwa z Torunia – Igi Sarzyńskiej-Komorowskiej to wyjątkowa ozdoba świątecznego stołu i piękny dodatek do święconki. Znajdziemy w niej nie tylko zdobione lukrem i płatkami kwiatów pisanki, ale też puszyste piernikowe zajączki, baranki, ręcznie malowane w lukrze zajączki i wiosenne hiacynty, bratki, tulipany, ale też mini jajeczka z aksamitnej czekolady czy czekolady z pierniczkowymi barankami.

Słodkości Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń niezmiennie zachwycają wyglądem i smakiem. To prawdziwe słodkie dzieła sztuki. Mistrzyni cukiernictwa i dekoracji, laureatka wielu prestiżowych nagród – Iga Sarzyńska-Komorowska, na każdy sezon przygotowuje nowe niezwykłe kolekcje. Tegoroczna, wielkanocna – przyciąga wzrok kwiatowymi ornamentami i kusi zmysły wspaniałymi smakami.

–  Pierniki to najwspanialsze smakołyki – podkreśla Iga Sarzyńska-Komorowska, która szlify cukiernicze i zaawansowane techniki dekoracji zdobywała w San Francisco, Londynie, Paryżu i Toronto. Ale to w Polsce, w swoim toruńskim butiku, projektuje autorskie, ręcznie zdobione słodkości, które podbijają świat.

– Wierzę, że w piernikach zamknięte są wzruszenia i najskrytsze tęsknoty, które uwielbiamy przywodzić na myśl – dodaje Iga Sarzyńska-Komorowska. – W każdym kęsie tego wyjątkowego ciasta, przepełnionego witalnością i energią, ukryta jest siła, pobudzająca do działania i czynienia dobra.

W świątecznej kolekcji pierniczków toruńskiej mistrzyni znalazło się wiele wspaniałych słodkości, które będą wyjątkową oprawą wielkanocnego stołu i koszyczka.

Znajdziemy w niej urocze pierniczki w kształcie pisanek z pięknymi grafikami wiosennych kwiatów i zajączków, autorstwa polskiej ilustratorki Katarzyny Stróżyńskiej-Goraj. Do tego również pisanki ręcznie zdobione kolorowym lukrem oraz płatkami róży, jaśminu, bławatka, lawendy oraz pisanki z lukrowanymi kurczaczkami. Obok nich puszyste białe króliczki z atłasową kokardką albo w różowe kropeczki, a także idealne do święconki dekorowane ręcznie królewskim lukrem piernikowe baranki. Iga Sarzyńska-Komorowska proponuje też na wielkanocny stół całą gamę jajeczek-draży w czekoladzie rubinowej, karmelowej, mango, malinowe, kiwi, żurawinowe… Do tego jeszcze kolekcja wielkanocnych czekolad – choćby te, z piernikowymi zajączkami na rubinowej czekoladzie.

Najnowsza kolekcja Igi Sarzyńskiej-Komorowskiej aż pachnie Wielkanocą i wiosną!

Słodkości Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń znajdziecie tu.