Wiosna nie pracuj za duzo Pracuj madrze i wydajnie zdjęcie główne e9fadb72324cdba883b5fa31

Wiosną nie pracuj za dużo. Pracuj mądrze i wydajnie

Ból głowy, rozdrażnienie, spadek koncentracji, a co za tym idzie często popełniane błędy i totalne zmęczenie pod koniec dnia. Tak często wygląda nasz dzień pracy. Mówimy, że nie mamy czasu na przerwy, zjadamy kanapkę przy biurku, wpatrzeni w monitor komputera.

Nasz mózg jest w stanie pracować bez przerwy przez około 90 minut, potem staje się mniej produktywny, a wykonywana praca zajmuje nam więcej czasu.

Rób regularne przerwy w pracy. Ustal sobie limit np. 10 minut przerwy co 1,5 godziny. W miarę możliwości wyjdź na zewnątrz, idź na spacer lub przynajmniej wyglądaj przez okno i patrz na najbliższe drzewo lub trawnik. Idź na lunch. Jeśli nie masz takiej możliwości, przynajmniej zrób przerwę na kawę i stań w pobliżu biurowego kwiatka, pomedytuj, zrób kilka świadomych wdechów i wydechów. W tym czasie nie zajmuj się pracą. Jeśli musisz zostać przy biurku, przynajmniej wyłącz monitor, by nie kusiło Cię zerkanie na nadchodzące wiadomości. Niech to będzie prawdziwy relaks.

Co osiągniesz ustalając regularne przerwy w pracy?

  • Będziesz popełniała mniej błędów.
  • Twoja praca będzie bardziej efektywna.
  • Zyskasz kreatywność, przez nabranie dystansu do tego co robisz.
  • W spokoju ustalisz priorytety pracy, zamiast chaotycznie robić kilka rzeczy naraz.
  • Będziesz miała lepszy humor.
  • Zmniejszysz ryzyko wypalenia zawodowego.
  • Po pracy będziesz miała więcej siły na swoje hobby i spotkania z przyjaciółmi.

Wyrób w sobie nawyk robienia regularnych przerw. To nie jest strata czasu. Regularne przerwy sprawiają, że pracę wykonasz szybciej i lepiej. W życiu nie chodzi o to, aby dużo pracować. Sukcesy osiągają ci, którzy pracują mądrze, a nie dużo.

A Ty robisz przerwy w pracy? Jak je spędzasz?

Foto: unpafh

Autor: Renata Wrona, Trenerka rozwoju osobistego i Trenerka biznesu, Akredytowana Coach ICF, PR managerka, właścicielka agencji PR PRIME IMAGE. Autorka książek z zakresu sukcesu, rozwoju i relacji w życiu kobiety „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość”, “Marka kobiety w biznesie. Etykieta i wizerunek” oraz wielu artykułów z zakresu budowania marki, komunikacji interpersonalnej oraz holistycznego podejścia do zdrowia i sukcesu kobiety.(www.renatawrona.pl ; www.facebook.com/CoachRenataWrona).

Partnerzy