Co wybrać — rolety rzymskie czy zasłony?

Co wybrać — rolety rzymskie czy zasłony?
Żaluzje, pixabay.pl

Naturalną potrzebą każdego człowieka jest potrzeba prywatności. Jest ona szczególnie mocna w swoim domu i mieszkaniu. Okna, oprócz tego, że dostarczają nam dużej ilości naturalnego światła, ale przez nie nasza prywatność może być naruszona. Aby temu zapobiegać, stosowane są różne środki. Zasłony, kotary, firanki, a także rolety rzymskie. Budowa i zasada działania tych ostatnich nie wszystkim jest znana. Jeśli i Ciebie interesują ładne, trwałe i nowoczesne dekoracje okienne, koniecznie zapoznaj się z tekstem, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jak skonstruowana jest roleta rzymska?

Oglądając z bliska roletę rzymską zauważymy, że jest ona uszyta z kilku lub kilkunastu poziomych pasów tkaniny, połączonych ze sobą mocnym szwem. Rolety rzymskie mocuje się górną częścią do ściany lub nadproża, wykorzystując dołączone do tego zawieszki, wieszaki, kołki i śruby. Wymagane również jest wywiercenie otworów w murze, co pozwoli solidnie i trwale zamocować roletę, bez obawy, że odpadnie.

Estetyczne drapowania tkaniny to charakterystyczna cecha tych rolet, które czynią je jeszcze piękniejszymi od dobrze znanych kotar, firan i zasłon. Bardzo dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że możemy swobodnie łączyć rolety rzymskie ze sobą, stosując je jako osłony okien panoramicznych lub wielkopowierzchniowych przeszkleń.

Do jakich pomieszczeń pasuje elegancka przesłona okienna – roleta rzymska?

Nie masz pomysłu na zastosowanie rolet rzymskich w swoim domu lub biurze? Bez obaw. Jest to tak uniwersalne i wszechstronne rozwiązanie, że można je stosować w praktycznie każdym rodzaju okien i drzwi balkonowych. Prosta konstrukcja rolety rzymskiej umożliwia jej montaż do ścian murowanych i drewnianych. Duży wybór tkanin, dostępnych w ciekawych kolorach i fakturach, jeszcze bardziej ułatwia dopasowanie wyglądu rolety do tego, jak wygląda nasze pomieszczenie. Jeśli masz wątpliwości dotyczące rodzaju tkaniny, do sypialni polecamy te bardziej zatrzymujące promienie słoneczne i w ciemniejszych kolorach. W przypadku salonu, kuchni lub gabinetu, wybierz rolety rzymskie w jaśniejszych kolorach, które rozświetlą pomieszczenie, ale zapewnią Ci oczekiwaną prywatność. Szeroki wybór rolet na wymiar znajdziesz tutaj: https://familyrollo.pl/.

Rolety rzymskie a ogrzewanie domu

Zimą szczególnie jeden temat jest ważny. To efektywne ogrzewanie swoich pomieszczeń przy jednoczesnym oszczędzaniu pieniędzy. Aby nie dochodziło do zbędnych strat ciepła, grzejniki nie powinny być niczym zasłonięte, w tym również firanami i zasłonami. Niestety w większości domów mają one długość aż do podłogi, zasłaniając praktycznie całe kaloryfery. Ogranicza to promieniowanie ciepła, sprawiając, że wydajność ogrzewania spada, a jego koszt rośnie. Przemyślany sposób konstrukcji rolety rzymskiej pozwala na swobodne regulowanie jej wysokości, tak by kończyła się powyżej grzejników i umożliwia swobodny przepływ powietrza. Do swoich wnętrz możemy wybierać zarówno kolorowe i wzorzyste zasłony, jak i łatwe do utrzymania w czystości rolety rzymskie. Są one idealnym wyborem dla alergików, ale również tych osób, które cenią sobie możliwość odpoczywania latem przy szeroko otwartym oknie. Wystarczy tylko wysoko podnieść roletę i otworzyć okno, by szybko i intensywnie wywietrzyć pokój.

Informacje o roletach rzymskich

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat rzymskich rolet, koniecznie odwiedź stronę ich producenta https://familyrollo.pl/rolety/rolety-rzymskie. Znajdziesz tam nie tylko pełną ofertę rolet, lecz także garść cennych wskazówek i poradników.