Czy wiesz, jak wielki wplyw ma na Ciebie Twoj cykl hormonalny? zdjęcie główne 95b208806385cb85ac0a956a

Czy wiesz, jak wielki wpływ ma na Ciebie Twój cykl hormonalny?

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że ich cykl często steruje ich życiem. Wahania hormonów względem cyklu mają wpływ na m.in. poziom energii, pamięć, tempo myślenia, potrzebę kontaktu, pewność siebie, samoocenę, zmianę wagi, apetyt, a nawet trening. Obserwacja siebie i swojego cyklu zwiększa samoświadomość i uważność w ciągu dnia, pomaga w akceptacji własnych emocji i bycia wobec siebie łagodniejszą.

- Ta wiedza może przygotować nas na następny miesiąc, uświadomić nasz rytm hormonalny. Dzięki niej możemy planować w zgodzie z sobą i swoim ciałem. Gdy natrafiłyśmy na ogrom wiedzy, jaki daje samoobserwacja i śledzenie swojego cyklu, poczułyśmy, że musimy się tym podzielić z innymi kobietami.  Na polskim rynku brakuje narzędzi, które ułatwiłyby kobietom obserwację własnego cyklu hormonalnego i planowania w zgodzie z nim. My to narzędzie chcemy stworzyć. Dzięki niemu każda z nas będzie miała szansę zrobić własną Mapę Obserwacji Cyklu - mówią założycielki Projektu Masterki.

A jest ich pięć - Dominika, Monika, Ola, Zuza i Dorota. Projekt Masterki stworzyły w październiku 2020r. Wzburzone decyzją Trybunału Konstytucyjnego, postanowiły szerzyć wartościową wiedzę z zakresu feminizmu, organizować charytatywne aukcje na cele kobiece, dzielić się inspirującymi treściami na profilach społecznościowych Projektu Masterki, a teraz także stworzyć planer książkowy MOC.

- Dzięki obserwacji siebie w połączeniu z podstawową wiedzą jaka zawarta będzie w MOCy zwiększa się samoświadomość i uważność w ciągu dnia. Łatwiej nam zrozumieć i zaakceptować swoje emocje, zwiększa się wyrozumiałość dla siebie jak i dla innych osób w naszym otoczeniu. Łatwiej nam nasze słabe strony zamieniać w mocne. Pozytywna narracja i akceptacja naszych naturalnych uwarunkowań zwiększa nasz dobrostan na co dzień. - autorki MOCy już sprawdziły, to naprawdę działa!

Wykorzystaj swoją MOC w pełni

MOC - jaką same mówią - to nie jest zwykły planer. To Mapa Obserwacji Cyklu – dzięki niej kobiety będą mogły poznać siebie, bazując na obserwacji swojego cyklu hormonalnego.

Co znajdzie się w planerze MOC?

12 miesięcznych specjalnie zaprojektowanych trackerów do obserwacji cyklu, na których śledzić można wybrane przez siebie elementy: nastrój, energię, libido, emocjonalność, drażliwość i wiele innych

Miejsce na planowanie zajęć, spotkań, wydarzeń

Tackery tygodniowe, które pomogą kobietom bardziej szczegółowo przeanalizować swój cykl

Sekcję ze wskazówkami i poradami, dotyczącymi cyklu, miesiączki i dbania o siebie

Informacje o tym, jaki wpływ na nasze ciało i emocje ma natura

Możliwość śledzenia swojego cyklu względem faz księżyca

Miejsce na zapiski i spostrzeżenia

Polecenia (książki, podcasty, internet), związane z tematem cykluProjekt Masterki właśnie rozpoczął kampanię crowdfundingową, aby sfinansować wydanie planera pod adresem: http://wspieram.to/moc. Akcja trwać będzie do 24 lipca.

txt/foto:  Dorota Kopczyńska

Partnerzy