Jak przyciągnąć szczęście, miłość i dobrobyt do naszego życia?

Jak przyciagnac szczescie, milosc i dobrobyt do naszego zycia? zdjęcie główne 4579bd10e8e8cadab31d2c6b

To, w jaki sposób postrzegamy siebie, oddziałuje na nasze życie. Podczas, gdy na co dzień budujemy relacje z innymi ludźmi, często zapominamy o dobrej relacji z samym sobą. Tymczasem nasza świadomość i podświadomość wpływają na nasze życie. Zdarza się, że myśli i przekonania sprawiają, że zamykamy się we własnej pułapce. Jak to zmienić, by poprawić jakość swojego życia?

Myśli i cele

Rozejrzyj się!  Nasze umysły kreują rzeczywistość. To, co widzimy, gdy rozejrzymy się wokół nas, było niegdyś czyjąś myślą, marzeniem, planem, nim zostało zmaterializowane. Myśli są kreatywne. Tworzą i kształtują świat, w którym żyjemy. Wpływają na to, jak wygląda nasze życie, bo to, co się w nim dzieje, jest właśnie lustrzanym odbiciem naszego wnętrza i myśli. Podświadomość jest zbiorem treści mimowolnych, czyli takich, których nie jesteśmy świadomi. W niej zawierają się m.in. nasze przekonania, emocje, reakcje nabyte w drodze doświadczeń oraz programy. Myśli, które pojawiają się najczęściej w naszym świadomym umyśle, przekształcają się po jakimś czasie właśnie w takie programy – wzorce i wywierają wpływ na nasze podświadome zachowania. I tak osoby nieszczęśliwe, którym los rzuca nieustannie same kłody pod nogi, nie mające ciągle wystarczającej ilości pieniędzy i na dodatek wiecznie się spóźniające, skupiają swoje myśli na negatywach, braku i na tym, czego nie chcą. Rozmawiają głównie o swoich problemach, bolączkach, kłopotach, często winiąc innych za swoją niedolę. Dokładnie w tym samym czasie ludzie robiący karierę w biznesie czy sięgający po kolejne sportowe trofea zastanawiają się, jak zrealizować swoje plany i założenia. Szukają i dostrzegają pojawiające się szanse każdego dnia. A większość ich myśli i dyskusji skupia się wokół przyszłości, tego, czego naprawdę pragną i w jaki sposób będą dążyć do realizacji obranych celów. Dlatego znając swoje cele, istotne jest, by wspierać je świadomie – pozytywnymi myślami i nie sabotować swoich działań, ponieważ otrzymujemy właśnie to, czego oczekujemy. To sprawi, że z każdym dniem będziemy przybliżać się do urzeczywistnienia swoich zamierzeń.

Prawa przyciągania

Energie tworzą wibracje, które wysyłamy w świat. A każde działanie przekłada się na skutek. Jeśli nasze intencje i działania są dobre – powracają do nas w formie szczęścia. Działania podszyte nieczystą, złą intencją, powracają jako cierpienie. Tak właśnie działa prawo przyczyny i skutku. Należy brać odpowiedzialność za swoje życie oraz być przy tym świadomym swoich intencji, którymi powodowane są nasze działania.

Prawo dwoistości, biegunowości mówi o tym, że wszystko na świecie ma dwa bieguny, przeciwieństwa, skrajności. Dajmy na ten przykład gorąco i zimno, ciszę i hałas – pomiędzy tymi skrajnościami znajdują się punkty pośrednie. To prawo wspierające nas w tworzeniu, decyzjach i wyborach. Gdy narzekamy na brak pieniędzy, partnera lub twierdzimy, że mamy nieustannego pecha, w efekcie skupiamy się na niskich wibracjach, lęku i tym, czego nie chcemy w tym momencie, na braku – te rzeczy właśnie przyciągając. Tymczasem trzeba niepożądane sytuacje świadomie wspierać wysokimi wibracjami, koncentrując się na tym, czego chcemy, pragniemy. Przy tym również istotne są uczciwe intencje. Na przykład osoby robiące coś na pokaz, często w efekcie, zamiast podziwu, otrzymują krytykę i zazdrość innych. Dlatego tak ważne jest, jakiego rodzaju wibracje wysyłamy.

O wibracjach traktuje także prawo rytmu, bo wszystko dzieje się w określonym rytmie i czasie. Wszystko ma swoje zwroty. Jak na przykład noc i dzień czy fale, dopływające i odpływające od brzegu. Jeśli jest nam dobrze, to czasem martwimy się, że za chwilę wydarzy się coś złego. W tym momencie należy oddalić od siebie negatywne myśli i skupić się na kreowaniu tych pozytywnych i przychylnego nastawienia, a co za tym idzie, wysokich wibracji. Dbajmy przy tym także o autorefleksję i przepracowujmy negatywne emocje. Dzięki temu przejmiemy stery i zaczniemy umiejętnie kierować naszymi wibracjami, tym samym otworzymy się na to, co dobre, na radość i wdzięczność.

Praktykowanie wdzięczności i dzielenie się

Będąc wdzięcznym za to, co otrzymujemy, możemy być pewni, że nasz umysł koncentruje się na tym, na czym powinien. Docenianie tego, co mamy i kim jesteśmy, świadczy o tym, że postrzegamy samych siebie jako żyjących w swego rodzaju dobrobycie. Warto doceniać sytuacje dnia codziennego i drobiazgi, z których korzystamy na co dzień. W ten sposób przyciągamy do naszego życia nowe, pozytywne rzeczy i obfitość. Pamiętajmy także, że tymi darami należy dzielić się z innymi. Nie bądźmy samolubni w otrzymywaniu. Nasze otoczenie również powinno mieć możliwość korzystania na przykład z naszej wiedzy, doświadczeń, radości, miłości. Nie bez powodu często powtarza się, że „dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli”. Dzieląc się dobrem pomnażamy je i otrzymujemy więcej.

Jak mawiał Abraham Lincoln: „Ludzie są zwykle szczęśliwi na tyle, na ile postanowią być szczęśliwi”. Pamiętajmy, że mamy wpływ na to, jak postrzegamy nasze życie i reagujemy na codzienne wydarzenia, dlatego poszukujmy dobrych stron pojawiających się sytuacji. Myślmy pozytywnie, przyciągając dobro, bo szczęście to nasza decyzja!

Magdalena Młodawska

Źródła:
Agnieszka Maciąg „Dobrostan”
Brian Tracy „Sposób na sukces”
Andrew Matthews „Słuchaj swojego serca”, „Bądź szczęśliwy”
David R. Hawkins „Sukces jest dla ciebie”