Mama wraca do pracy

Mama wraca do pracy
Bawełniana koszula oversize z białymi spodniami, fot. Wojciech Jackowski

Jak zadbać o garderobę, wracając do pracy po urlopie macierzyńskim? Na to pytanie odpowie osobista stylistka Paula Wrąbel.

Dla wielu kobiet powrót do pracy po urlopie macierzyńskim jest stresujący, nie tylko dlatego, że czeka je rozłąka z dzieckiem, ale także ze względu na to, że uważają, że “nie mają się w co ubrać”.

Jest to zrozumiałe. Prawdopodobnie sylwetka uległa zmianie, podczas zajmowania się małym człowiekiem, chodzenie na zakupy i śledzenie modowych trendów dla niektórych kobiet jest zajęciem zupełnie zbędnym. Ale w końcu zbliża się czas powrotu do obowiązków zawodowych i pojawia się panika.

Spokojnie, podpowiem, jak zabrać się za swoją garderobę, na co zwrócić uwagę, od czego zacząć i jak wpaść na nowo w rytm przygotowywania strojów do pracy.

Na początek, warto zająć się własną garderobą, samodzielnie lub z pomocą ekspertki. Sprawdzić, które ubrania teraz pasują, co możemy wykorzystać do stylizacji do pracy, pożegnać należy się z tym, co nie pasuje, jest zniszczone lub już ma nieaktualny fason.

Kiedy wiemy, co możemy wykorzystać, należy zastanowić się, czy chcemy to nosić, czy chcemy, by nasz wizerunek w pracy szedł w tym kierunku. Następnie warto sporządzić listę rzeczy, którymi uzupełnimy naszą biznesową garderobę. Jakie to mają być rzeczy? Wszystko zależy od wykonywanej pracy.
Ale to co ważne: by stworzyć garderobę tak, by powstała kapsuła, czyli by wszystkie elementy do siebie pasowały.
Wtedy można zakupić dosłownie kilka sztuk ubrań i dowolnie je miksować, tworząc kilka lub nawet kilkanaście ciekawych zestawów.

Sprawdzą się klasyczne kolory i fasony. Warto wybrać np. jedną marynarkę i jeden kardigan, jedne spodnie i spódnicę oraz sukienkę, do tego dwa t-shirty z krótkim rękawem i jeden z długim, i już można z tego zbudować kilka przepięknych stylizacji. Do tego należy dobrać odpowiednie obuwie i ciekawe dodatki, które uzupełnią całą stylizację.

A z czasem, można poszerzać garderobę, dokupić sobie kolejne elementy lub zmieniać swoją kapsułę zgodnie z porami roku.

Zapamiętaj, że kluczem jest klasyka i prostota, wtedy wszystko pięknie ze sobą zagra.

Powodzenia!