Torebki polskich marek: 5 firm, które koniecznie musisz (po)znać

Torebki polskich marek: 5 firm, które koniecznie musisz (po)znać

Szukasz torebki na lata, która w miarę upływu czasu jeszcze zyska na charakterze? Jeśli tak, dobrze trafiłaś. Na polskim rynku istnieje wiele marek, dla których priorytetem jest najwyższa jakość materiałów i dbałość o wykonanie. Oto 5 z nich, które oprócz powyższych atutów, wyróżnia również niebanalny design i różnorodność projektów.

Artykuł republikowany z portalu www.zegarkiimoda.pl.

1. Zofia Chylak

Marka założona przez Zofię Chylak w 2014 roku, specjalizuje się w skórzanych torebkach i akcesoriach. Z wykształcenia jest historykiem sztuki, rzemiosła uczyła się w prestiżowym Proenza Schouler w Nowym Jorku oraz w atelier Nicolasa Caito, najlepszego nowojorskiego projektanta.

Torebki Chylak szyte są w Polsce, z najwyższej jakości skór produkowanych we Włoszech. Wszystkie modele są limitowane, a każda sztuka jest zaopatrzona w ręcznie wybity złoty stempel z numerem.

W 2015 roku Chylak otrzymała nagrodę Elle Style Award w kategorii „Marka roku”. Torebki szybko zyskały popularność nie tylko w Polsce, ale również na rynkach zagranicznych. Wzmianki o nich pojawiły się w amerykańskiej, brytyjskiej i francuskiej edycji „Vogue”. Projekty Chylak szybko zdobyły uznanie w międzynarodowym środowisku – wśród znanych modelek, aktorek i dziennikarek modowych.

Od 2018 roku marka współpracuje z ekskluzywnym i prestiżowym sklepem internetowym Net-a-Porter.

Flagowym produktem Chylak są torebki i akcesoria wykonane ze skóry tłoczonej we wzór krokodyla. Występują w różnych kolorach i kształtach. Oprócz podstawowych modeli, w ofercie znajdziemy również nawiązania do sezonowych trendów, jak na przykład torebki w kształcie croissanta, półksiężyca czy desenie w postaci zwierzęcych printów.

2. Anna Orska

Twórczynią marki jest Anna Orska, doktor habilitowany sztuk plastycznych, z zamiłowania – projektantka biżuterii.

Marka, oprócz bogatej oferty biżuteryjnej, posiada również inną, niezwykłą kolekcję.

Vivo to ręcznie wykonane, wegańskie torebki, produkowane z roślinnych i owocowych komponentów. Z liści alokazji i ananasa, z jabłek, winogron, mango i wody kokosowej powstaje „skóra roślinna”. Nowatorskie tworzywo jest innowacyjną alternatywą dla skór zwierzęcych, bardzo zbliżoną do oryginału. Podszewki wykonano z recycklingowanych butelek PET.

Kolekcja Vivo to nie tylko nietuzinkowe materiały, ale również niebanalne kolory i kształty torebek przypominające m.in. motyla czy ziarno.

3. Molehill

Marka Molehill jest wspólnym dziełem kreatywnej pary przyjaciół: Anny Rączki i Łukasza Króla. Od początku zamysł marki był ukierunkowany na współpracę z utalentowanymi rzemieślnikami i na stworzenie produktów, które miały odpowiadać codziennym potrzebom kobiet i mężczyzn. Molehill kładzie duży nacisk na precyzję, ta bowiem ma znaczący wpływ na estetykę i wytrzymałość przedmiotów. Im więcej wysiłku i czasu włożonego w powstanie przedmiotu, tym doskonalsze rezultaty.

W ofercie znajdziemy torby i akcesoria wyprodukowane w Polsce, z wysokiej jakości naturalnej skóry bydlęcej, drelichu i innych materiałów.

Użytkowane przedmioty mają zmieniać się wraz z właścicielem, a drobne otarcia i rysy na skórze przywoływać wspomnienia i znamionować „bagaż” życiowych doświadczeń.

Pierwotna idea była prosta: produkt powinien żyć razem z właścicielem, być zapisem czasu i doświadczeń. Na nowo definiujemy funkcję i wartość przedmiotu. Wierzymy, że doskonałej jakości rzeczy powinny służyć przez całe życie. A ono jest nieustającym odkrywaniem.

W Molehill znajdziemy torby i akcesoria w różnych rozmiarach, wykonane z gładkiej skóry naturalnej, ze skórzanej plecionki oraz modele płócienne.

4. Alexandra K

Marka założona w 2014 roku przez Aleksandrę Kościkiewicz oferuje wegańskie, przyjazne środowisku torebki i akcesoria. Wszystkie projekty są szyte w Polsce z innowacyjnych tkanin, do produkcji których używane są „skóry” pozyskane z roślin i owoców. Zamówienia dostarczane są wyłącznie w papierowych opakowaniach, bez użycia plastiku. Marka posiada certyfikaty PETA i Fur Free Retailer, które są gwarancją wykorzystanych materiałów i sposobów produkcji. Alexandra K jest również trzykrotną laureatką prestiżowej Vegan Fashion Award, nagrody przyznawanej przez organizację PETA.

W ofercie znajdziemy torebki, plecaki i akcesoria w wielu kształtach i wzorach. Każda torba jest opatrzona unikatowym numerem seryjnym.

5. Lobos

Lobos jest marką założoną w 2018 roku przez rodzeństwo Monikę i Patryka. Pracując wcześniej dla prestiżowych marek takich jak Boss czy Eva Minge, zdobyli cenne umiejętności i doświadczenie, które wykorzystali do stworzenia własnej firmy.

Lobos redefiniuje luksus i sztukę użytkową, traktując ręcznie wykonywane torebki niczym płótno, co czyni je absolutnie unikalnymi dziełami sztuki – czytamy na stronie internetowej marki.

Torebki są szyte ręcznie, z wysokogatunkowych włoskich skór, w zakładzie o 37-letniej tradycji. Aby uczynić każdy produkt jeszcze bardziej wyjątkowym, wykorzystuje się innowacyjne techniki produkcyjne, takie jak malowanie ręczne, projektowanie graficzne, skórzana mozaika czy sztuka tatuażu.

Dbałość o detale, współpraca z utalentowanymi artystami i szerokie możliwości personalizacji to znaki szczególne marki Lobos.

W ofercie znajdziemy torby w rozmiarze „mini” i „midi”, dostępne w wielu odcieniach kolorystycznych.

Agata Gortat-Wojakowska