Więcej...

    Wakacje 2020: Kazimierz Dolny – od lat idealny na weekendowy wypad…

    Kazimierz Dolny ma w sobie wszystko co piękne, urocze, tajemnicze i pociągające. Jego ogromną zaletą jest również to, że położony jest blisko Warszawy. Ja lubię odwiedzać Kazimierz wiosną, jesienią i zimą, kiedy nie ma tłoku, gdy mogę wybrać dowolne miejsce na obiad, kawę czy kieliszek wina.

    Luty

    Tym razem trafiłam tu w lutym. Poranna cisza w mroźne poranki, oszronione dachy kamienic i przytulne knajpki mają w sobie magię i zachęcają, aby odwiedzić to miejsce właśnie poza sezonem. Jest to na pewno jedno z najpiękniejszych małych polskich miasteczek i nigdy mi się nie nudzi.

    Ważnym elementem, przynajmniej dla nas, był nocleg. Wybraliśmy Hotel Vincent, jeden z najbardziej klimatycznych miejsc nie tylko w Kazimierzu, ale i w Polsce – pięknie pokoje, wspaniały wystrój, cudowna atmosfera, przemiła obsługa i pyszna kuchnia. W recepcji niepodzielnie rządzi boska kocica Józefina, obok której nie mogłam nigdy przejść obojętnie.:-)

    Miejsca

    A o to kilka miejsc, które zachwyciły nas swoim klimatem, kuchnią i atmosferą.

    Botanica w Hotelu Vincent – cudowne miejsce. Rano pyszne, jak dla mnie nie do przejedzenia, śniadanie. Na obiad lub kolację pyszna zalewajka, tatar, a w bardziej przystępnej cenie – lunch w porze obiadowej.

    Restauracja Bajgiel – pyszne bajgle z różnymi dodatkami, zarówno mięsnymi, rybnymi, jak i vege. Dobra kawa, a na deser: pascha – po prostu poezja.

    Zielona Tawerna – miejsce niezwykle klimatyczne i przytulne, można poprosić o stolik dla dwojga… Pyszne zupy.

    Galeria

    Galeria u Dziwisza – pyszne herbaty, kawa, dobre desery i wszelakie czekolady.

    U fryzjera – smaczna zupa rybna jerozolimska z ryb morskich, z dodatkiem rodzynek i migdałów – delikatna, ale z dużą ilością ryb; pyszny kawior żydowski (duszona wątróbka drobiowa, cebula i jajko na twardo) i świetne kreplachy, czyli pierogi z wołowiny podane z żydowskimi kluseczkami z marchewką na słodko – porcja tak duża, że wystarczyła dla dwóch osób.:-) Dobre i niedrogie wina. A do tego wszystkiego: koncert muzyki klezmerskiej na żywo i wieczór był naprawdę wyśmienity.

    Akuku – smaczne jedzenie, bardzo ładnie podane na talerzu, ale wystrój nas nie zauroczył, lokal wymaga odświeżenia. Obsługa bardzo miła i życzliwa.
    Na spacer warto przejść się wzdłuż Wisły. Pomimo wiatru i dość niskiej temperatury nie odmówiliśmy sobie tej przyjemności. To miejsce do spacerów, biegania lub podziwiania jednego z najpiękniejszych zachodów słońca.

    W Kazimierzu nie można się nudzić, znajdziecie tu również mnóstwo galerii sztuki, przepiękne wąwozy, winnice, wiele innych ciekawych miejsc do odkrycia i spokój, który sobie coraz bardziej cenię.

    Txt i zdjęcia: Katarzyna Krauss











    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Proszę wpisać swój komentarz!

    Akceptuję Politykę prywatności / RODO i Regulamin serwisu

    Proszę podać swoje imię tutaj



    Inne w kategorii

    PARTNERZY