Spacer z najpiękniejszym widokiem na Tatry

Spacer z najpiękniejszym widokiem na Tatry
Widok na Tatry, Aleksandra Karkowska

Trybsz, Łapsze Wyżne, Pawliki – wioski, kapliczki, potoki i ten widok na całe Tatry! Zapraszam na wycieczkę, pieszo, 15 km przez wieś, przez las, wzdłuż potoków…

Trybsz, Łapsze Wyżne, Pawlików Wierch, Trybsz – Polski Spisz.

Samochód można zostawić tuż za Trybszem przy drodze w kierunku Łapsze Wyżne. Ruszamy drogą wzdłuż pól. Mijamy po drodze kilka kapliczek. Droga prowadzi lekko w prawo i pojawia się na horyzoncie wyjątkowy widok na Tatry.

W Łapsze Wyżne tuż przed kościołem skręcamy mocno w prawo i wchodzimy na czerwony szlak, który doprowadzi nas do Pawlików Wierch (około 1 godzinę i 15 minut). Po lewej stronie będzie piękny widok na Pieniny. Pawlików Wierch, 1016 m n.p.m., to łagodna duża polana z wyjątkowym widokiem na panoramę Tatr. Całe Tatry na wyciągnięcie ręki.

Odbijamy w prawo na niebieski szlak, którym wracamy do Trybsza (godzina i kwadrans). Droga prowadzi granią, cały czas możemy podziwiać Tatry z lewej i Pieniny z prawej strony.

Widoki są wspaniałe! Natura cała nasza, bo na tej trasie nie spotkamy wielu osób, o ile w ogóle kogoś spotkamy. Przy dobrej pogodzie polecam piknik – śniadanie na trawie z widokiem na panoramę Tatr!

Polecam!

Aleksandra Karkowska– autorka międzypokoleniowych książek "Banany z cukru Pudru", "Na Giewont się patrzy", „Marsz, marsz BATORY". Od 2015 roku prowadzi Oficynę Wydawniczą Oryginały. Działa społecznie na warszawskiej Sadybie. Kocha fotografie i podróże.